Co na kaszel?

Meczy Cię kaszel? Poznaj domowe sposoby pozbycia się tych dolegliwości bez potrzeby korzystania z leków. Dlaczego masz kupować drogie środki farmakologiczne. Dowiedz się jak krok po kroku pozbyć się kaszlu zarówno suchego jak i mokrego.

Po pierwsze:
Unikaj wiatru i zimna, które mogą wzmagać kaszel. Będąc poza domem zakryj usta i nos szalikiem, dzięki czemu zimne powietrze nie będzie miało bezpośredniego kontaktu z Twoimi układem oddechowym.

Po drugie:
Pij tylko ciepłe napoje, na przykład ciepłą herbatę z malinami lub herbatę miętową. Herbata z malinami potrafi zdziałać cuda 🙂

Po trzecie:
Zaopatrz się w tabletki do ssania, które złagodzą podrażnienie gardła. Dodatkowo uciesze łasuchów: na kaszel pomaga gorzka czekolada – a to za sprawa zawartości teobrominy.

Po czwarte:
Sporządź miksturę na kaszel:

  • syrop z cebuli /cebule zasypujemy cukrem. Warzywo puszcza sok, który ma zbawienny wpływ na nasze gardło i układ immunologiczny/.
  • czosnek w każdej postaci: jako dodatek do kanapek, lub jak domowy lek np w połączeniu z miodem /zmiażdż obrane żabki czosnku i wymieszaj z miodem w proporcji 1 ząbek czosnku do jednej łyżki miodu – spożywaj co kilka godzin 1 łyżkę/. Miód złagodzi podrażnione gardło, a czosnek jako najlepszy naturalny antybiotyk wspomoże układ immunologiczny.

Po piąte:
Kładąc się spać wybierz pozycje półsiedzącą poprzez podłożenie pod głowę dodatkowej poduszki. W takiej pozycji kaszel jest mniej uciążliwy, dlatego ze na naszych płucach nie odkładają się wówczas zwoje flegmy.

Jedna odpowiedź do “Co na kaszel?”

  1. Miód nie tylko łagodzi podrażnienia gardła, ale przede wszystkim podnosi odporność. Regularne spożywanie miodu codziennie sprawia, że nie choruję odkąd mam pszczoły i swój miód.
    Sprawdzona dawka około 1 kg miesięcznie na osobę. Taniej niż w aptece.
    Do miodu polecam propolis oraz pyłek pszczeli. Gwarancja zdrowia pod warunkiem regularnego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *