Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Dieta pudełkowa od kilku lat cieszy się dosyć dużą popularnością nie tylko wśród osób, które stosują konkretną dietę, ale również u osób, które w ciągu dnia nie mają czasu na to, aby przygotowywać sobie posiłki. Jakie jednak zalety i wady płyną ze stosowania tego rodzaju diety?

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa, czyli dieta na zamówienie ma wiele zalet. Po pierwsze pomaga zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie trzeba wówczas zawracać sobie głowy zakupami, a także codziennym gotowaniem posiłków. Idealnie sprawdza się ona zatem u osób, które pracują do późna lub też tracą sporo czasu na dojazdach do pracy. Bez konieczności wychodzenia z domu menu na poszczególne dni możemy zamawiać przez internet np. na stronie https://suvibox.pl, co również pozwala nam zaoszczędzić czas, a także jest niezwykle wygodne. Po drugie dieta pudełkowa jest idealnie skomponowana pod wszystkie nasze wymagania, a co najważniejsze nie jest monotonna. Osoby, które stosują konkretną dietę, nie muszą przejmować się odmierzaniem ilości poszczególnych produktów, co bywa niestety dosyć uciążliwe. W tym przypadku nie musimy się tym w ogóle przejmować, mając pewność, że nasz organizm otrzyma odpowiednią ilość kalorii, a także witamin i minerałów. Po trzecie dieta pudełkowa sprawdza się bardzo dobrze w przypadku osób, które nie potrafią gotować i nie najlepiej czują się w roli szefa we własnej kuchni.

Wady diety pudełkowej

Jedną z najważniejszych wad diety pudełkowej jest niestety cena, która w skuteczny sposób zniechęca wielu potencjalnych klientów. Taka dieta nie należy do najtańszych, a za całodniowe menu należy zapłacić co najmniej 40 zł, jednak w przypadku bardziej specjalistycznych diet ceny są z reguły znacznie wyższe. Znacznie taniej wychodzi przygotowywanie posiłków samodzielnie w domu, jednak wówczas musimy liczyć się z koniecznością częstego robienia zakupów, a także sporego zużycia energii. Nie zawsze też mamy możliwość dopasowania oferowanego menu do naszych indywidualnych upodobań. Wprawdzie mamy możliwość wykluczenia określonych produktów spożywczych (np. tych, na które jesteśmy uczuleni), jednak zazwyczaj wiąże się to niestety ze wzrostem ceny. Dieta pudełkowa ma jeszcze dwie bardzo ważne wady, a mianowicie nie jest zbyt ekologiczna, a także wymaga odgrzewania niektórych potraw. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to każdy posiłek pakowany jest oddzielnie najczęściej w plastikowe lub styropianowe opakowania, które generują sporą ilość śmieci. Z kolei, jeśli chodzi o konieczność odgrzewania niektórych potraw, to kwestia ta zależy przede wszystkim od tego, jak długą trasę musi przejechać nasz catering, co może wiązać się z koniecznością podgrzewania niektórych posiłków w kuchence mikrofalowej (wpływa to oczywiście na smak potraw).

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *