Czy istnieją zdrowe słodycze?

Zdrowe słodycze – to określenie brzmi jak oksymoron. W końcu słodycze zawierają ogromne ilości cukru, oleju palmowego i innych szkodliwych składników niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie. Tyle tylko, że nie każdy słodki wyrób ma taki właśnie skład. Niektórzy producenci słodyczy stawiają na naturalność i dlatego opierają receptury swoich produktów na organicznych składnikach pochodzących z ekologicznych upraw i nieprzetwarzanych chemicznie w procesie obróbki – takie łakocie zdecydowanie zasługują na miano zdrowych.

Czy zdrowe słodycze naprawdę są zdrowe?

Naturalne słodycze w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych, naszpikowanych chemią odpowiedników, są całkowicie pozbawione substancji, których większe spożycie mogłyby prowadzić do rozwoju groźnych chorób, dlatego ich wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie w najgorszym wypadku jest neutralny, w najlepszym zaś – zbawienny. Cukier zastąpiono w nich erytrytolem, olej palmowy olejem słonecznikowym, nawet dla krowiego mleka znalazła się alternatywa w postaci proszku kokosowego, dzięki czemu takie naturalne słodycze to jednocześnie wegańskie słodycze. Dodatkowo ich skład uzupełniono o elementy odżywcze pełne niezwykle cennych dla ludzkiego organizmu witamin. Co ciekawe, zdrowe słodycze oferowane przez superfudgio.com są zdrowe nawet dla cukrzyków. Choć trudno w to uwierzyć, diabetycy mogą bez obaw sięgać po takie łakocie, ponieważ ich indeks glikemiczny wynosi dokładnie 0, a to oznacza, że nawet w minimalnym stopniu nie przyczyniają się one do wzrostu stężenia glukozy we krwi.

Czy zdrowe słodycze są smaczne?

Zdrowe słodycze niezwierające ani grama cukru mogą nie wydawać się na pierwszy rzut oka pysznymi smakołykami, bo kto to widział słodycze bez cukru, a jednak zachwycają podniebienia nawet najbardziej wyrafinowanych entuzjastów słodkości, zarówno małych, jak i dużych. Można bez problemu zastąpić nimi dotychczasowe słodkie przekąski – różnica będzie niezauważalna. Różnica w smaku w każdym razie, bo jeśli chodzi o zdrowie, to ta różnica z pewnością da się zauważyć. Zmiana na lepsze będzie widoczna nie tylko w naszym samopoczuciu, ale też wynikach badań.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *