Czym się kierować, wybierając patelnię?

Praktycznie w każdej kuchni powinna znaleźć się przynajmniej jedna patelnia. Właściwie dobrana posłuży do smażenia, duszenia, a nawet zapiekania w piekarniku. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, różniących się rodzajem powłoki oraz kształtem. Czym więc się kierować, wybierając patelnię do kuchni? Gdzie można znaleźć patelnie wysokiej jakości?

Na co zwrócić uwagę, wybierając patelnię?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą wyboru patelni, zastanów się, na czym tak naprawdę ci zależy. Czy zazwyczaj grillujesz i przyrządzasz potrawy beztłuszczowe, czy też częściej patelnia służy ci do przygotowywania sosów lub dań jednogarnkowych, takich jak paella? Ważne jest również to, dla ilu osób zamierzasz gotować. Patelnie dostępne są w wielu rozmiarach, za najbardziej uniwersalne uważa się te o średnicy 24 cm. Zwróć uwagę też na wysokość brzegów danego modelu. Do naleśników idealna będzie niemal płaska patelnia, a do klasycznego smażenia ta z nieco wyższym rantem. Jeśli często przygotowujesz sosy lub dania jednogarnkowe, wybierz model z wysokim brzegiem. W przypadku dań kuchni azjatyckiej z kolei sprawdzą się patelnie typu wok. Istotna jest także wewnętrzna powłoka. Wybierz taką, która jest odporna na uszkodzenia i nie przywiera do niej żywność. Jeżeli często zapiekasz dania i później serwujesz je na patelni, przyda ci się model z uchwytami po obu stronach, taki jak np. modele marki Ambition. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: https://www.payback.pl/ekstra/kuchnia/patelnia-granite-ambition.

Gdzie szukać sprawdzonych patelni?

Po patelnie zazwyczaj udajemy się do sklepu z akcesoriami kuchennymi lub sprzętem AGD, ewentualnie kupujemy je przez Internet. A może chciałbyś otrzymać patelnię jako nagrodę? To możliwe, jeśli jesteś uczestnikiem Programu PAYBACK. Na stronie serwisu w dziale Nagrody znajdziesz najróżniejsze modele patelni, bez problemu więc wybierzesz taką, która spełni twoje oczekiwania. Odbierzesz ją za punkty otrzymane za zakupy u partnerów Programu. Podstawowe punkty otrzymujesz za każdą prawidłowo przeprowadzoną transakcję w sklepie partnerskim. Możesz też zyskać punkty premiowe, np. aktywując kupony na stronie internetowej PAYBACK. W ten sposób szybciej przybliżysz się do otrzymania wymarzonej nagrody. Niektóre kuponów z dostępnych w aplikacji Programu pozwalają na zdobycie większej liczby punktów. Więcej na temat promocji znajdziesz w aplikacji PAYBACK.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *