Dieta pudełkowa

Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania jest dieta pudełkowa, która nie tylko zapewni ciekawe smaki, ale może wspomóc odchudzanie, niwelowanie dolegliwości i utrzymanie kondycji fizycznej. Firmy cateringowe oferują posiłki zawierające określoną ilość kalorii, całe bogactwo witamin i mikroelementów. Decydując się na taki sposób odżywiania nie trzeba już będzie przeliczać ilości białka, węglowodanów i tłuszczów, które mają znaleźć się w śniadaniu, obiedzie, podwieczorku i kolacji.

Dieta pudełkowa wsparciem dla osób pragnących odżywiać się zdrowo

Menu składające się na dietę pudełkową zawiera smaczne potrawy przygotowane ze świeżych produktów, bogate w błonnik, który wspiera prawidłowe trawienie. Wielu sportowców od dawna korzysta z oferty firm cateringowych, dzięki czemu ich treningi są efektywne i nie odczuwają głodu podczas ćwiczeń siłowych lub długodystansowych biegów. Osoby unikające różnych produktów ze względu na reakcje uczuleniowe, mogą zamówić dietę pudełkową, z której wykluczone będą składniki zawierające alergeny.

Wegetarianie i weganie coraz częściej stają się klientami firm cateringowych, które w swojej ofercie mają dobrze zbilansowaną dietę pozbawioną mięsa a bogatą w potrawy oparte na składnikach roślinnych. Osoby dążące do osiągnięcia pięknej smukłej sylwetki, mają możliwość określenia liczby kalorii w jadłospisie może to być 1200 kcal i 2500 kcal, wszystko zależy od celu, jaki sobie dana osoba postawiła. Choroby cywilizacyjne zmuszają wielu ludzi do zmiany sposobu odżywiania, często okazuje się to trudne do wdrożenia, dieta pudełkowa dla diabetyków jest często najlepszym rozwiązaniem.


Kto może korzystać z diety pudełkowej?


Obecnie każdy, kto chce odżywiać się zdrowo może korzystać z diety pudełkowej. Jest wiele rodzajów menu dostosowanych do wymagań zdrowotnych lub realizacji wyznaczonych sobie celów. Na przykład panie pragnące pozbyć się nieefektownej skórki pomarańczowej na nogach mogą zamówić antycellulitową dietę pudełkową. Należy pamiętać, że posiłki są wolne od konserwantów i barwników. Najczęściej na jadłospis składa się 5 posiłków, które dostarczane są na wskazany adres w godzinach rannych.


Dostępne w firmach cateringowych rodzaje diet pudełkowych:

  • Dieta wegetariańska – przeznaczona dla osób niespożywających mięsa a czasami również ryb. Posiłki przygotowywane są z warzyw, owoców, nabiału oraz produktów z różnych zbóż.
  • Dieta wegańska – przeznaczona dla osób, które wykluczyły ze swojej diety wszystkie produkty odzwierzęce, również nabiał pochodzący z mleka zwierząt. Posiłki stanowią zbilansowaną dietę roślinną w określonej kaloryczności.
  • Dieta bezglutenowa – przeznaczona dla osób wrażliwych na gluten. Posiłki zawierają świeże owoce, warzywa, kasze, chude ryby, mięso i nabiał. Przygotowywane są również smaczne desery bezglutenowe.
  • Dieta bezlaktozowa – przeznaczona dla osób z nietolerancją laktozy. Jadłospis zawiera chude ryby, mięso, warzywa, owoce oraz nabiał bez laktozy. Roślinne zamienniki to: tofu, jogurty roślinne.
  • Dieta niskoglikemiczna – przeznaczona dla osób z zaburzeniami gospodarki cukrowej. W menu diety pudełkowej można znaleźć chude ryby, mięso, warzywa i część owoców a także produkty pełnoziarniste. Nie będzie w nich na przykład cukrów, węglowodanów prostych.

Korzystając z usług cateringowych można skorzystać ze wsparcia dietetyka, który dokładnie wyliczy zapotrzebowanie kaloryczne dla danej osoby. Posiłki przygotowują kucharze posiadający doświadczenie w wielu kuchniach świata i znający tajniki zdrowego odżywiania.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *