Dlaczego powinniśmy jeść nabiał i jakie produkty warto wybierać?

Produkty mleczne są źródłem ważnych dla zdrowia składników odżywczych. Białko pochodzące z tego typu produktów zawiera wapń, który jest przyswajany przez nas aż w 80%. Takiego wyniku nie zastąpią żadne produkty roślinne. Mleko, ser biały czy kefir to jednak nie tylko wapń, ale również potas, magnez, żelazo oraz wiele cennych witamin takich jak B2, K czy D. Jako ludzie mamy do czynienia z nabiałem już od urodzenia, a w procesie dorastania składniki zawarte w mleku wspierają nasz rozwój. Obecnie na rynku mamy niezwykle szeroki wybór, jeśli chodzi o produkty mleczarskie. Możemy zdecydować się na klasyczne mleko, ser biały lub kefir, a jeśli będziemy potrzebować czegoś bardziej wymyślnego, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska taka jak OSM Krasnystaw z pewnością będzie miała nam wiele do zaoferowania w tej kategorii. Zostań z nami i przekonaj się, dlaczego jedzenie nabiału jest tak istotne dla ludzkiego organizmu.

Nabiał i jego pozytywne właściwości, czyli dlaczego potrzebujemy produktów mleczarskich?

Zawarty w nabiale wapń jest niezbędny do budowy zębów i kości. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego, kiedy byłeś dzieckiem, tak często starano się przygotowywać dla Ciebie posiłki na bazie mleka lub dlaczego w szkole podstawowej dostawałeś każdego dnia kartonik z mlecznym napojem? Odpowiedź jest niezwykle prosta, ale również ważna – wapń i fosfor zawarte w nabiale występują w świetnej proporcji, dzięki czemu są świetnie przyswajalne, umacniając układ kostny. U dzieci te minerały są jeszcze lepiej magazynowane w kościach (ok. 50%), dlatego też warto dbać o ich dostarczanie szczególnie w pierwszej dekadzie życia. Dobra Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska zagwarantuje nam wysokiej jakości żywność, produkowaną z najlepszych składników, dzięki czemu spożywane przez nas produkty będą nie tylko świetne w smaku, ale również niezwykle wartościowe dla naszych organizmów. Przyswajanie większej ilości nabiału zalecane jest również osobom starszym (po 50 roku życia), ponieważ w tym wieku kości narażone są na większą łamliwość. Wapń dostarczany do organizmu dzięki produktom mleczarskim w skuteczny sposób zapobiega również osteoporozie. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska znana w całej Polsce, czyli OSM Krasnystaw to jedna z firm, na które warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ dba ona o nienaganną jakość swoich produktów, zapewniając klientom świetnej jakości wyroby mleczarskie. Z pewnością znasz już tę firmę i sam chętnie wybierasz proponowane przez nią produkty. Mleko, masło, śmietana, ser biały czy kefir to oczywiście jedne z głównych propozycji większości tego typu przedsiębiorstw. Możesz jednak zdecydować się również na takie odsłony nabiału jak:

  • jogurty deserowe lub pitne;
  • jogurty typu smoothie;
  • jogurty naturalne;
  • serki wiejskie i kanapkowe;
  • maślanki;
  • zsiadłe mleko i chłodnik;
  • desery;
  • sery twarde i ser Haluni;
  • owsianki;
  • produkty w proszku.

Jak widzisz, wybór jest w tym wypadku bardzo duży, dzięki czemu z łatwością uda Ci się wybrać całą gamę produktów, które pomogą Ci zachować odpowiedni poziom białka w organizmie. Pamiętaj również o wybieraniu jedynie sprawdzonych jogurtów, serów, kefirów czy innych wariantów nabiału, ponieważ ich jakość ma naprawdę ogromne znaczenie.

Zadbaj o swój organizm dzięki zaufanej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej!

Ci, którzy często starają się jeść nabiał, doskonale wiedzą jak ogromna różnica występuje pomiędzy produktami od renomowanych, zaufanych producentów a tymi oferowanymi przez mniej popularne firmy. OSM Krasnystaw to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, która sama w sobie jest gwarancją dobrego smaku i świetnej jakości nabiału. Na stronie internetowej https://www.krasnystaw.eu/pl znajdziesz szeroki wybór produktów, które z pewnością widziałeś już niejednokrotnie na sklepowych półkach. Wybierz swoje ulubione mleko, jogurt, ser biały, maślankę lub kefir i ciesz się zdrowym, wartościowym posiłkiem, dzięki któremu zapewnisz swojemu organizmowi zdrowy rozwój.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.