Dlaczego skóra pod oczami wymaga osobnych rytuałów pielęgnacyjnych?

Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i podatna na upływ czasu. Ma na to wpływ jej budowa, jak i szkodliwe czynniki zewnętrzne czy naturalne procesy w organizmie. Jak zmienia się skóra pod oczami i jak można ją chronić? Czy warto używać osobnych kremów pod oczy?

Skóra pod oczami to niezwykle wrażliwy obszar

Miejsce pod oczami jest szczególnie wrażliwe co wynika choćby z grubości skóry w tym obszarze. Jest to zaledwie 0,5 milimetra, tkanka podskórna jest cienka i nie ma tam gruczołów potowych. To wszystko wpływa na to, że okolice pod oczami są bardzo wrażliwe i słabo nawilżone. Mruganie powiekami i ciągła praca gałek ocznych mają oczywisty wpływ na powstawanie zmarszczek mimicznych pod oczami. Co pojawia się pod oczami? Są to linie, nierówności i kurze łapki. Oprócz naturalnych procesów starzenia się, na skórę pod oczami mają wpływ za mała ilość snu, zmęczenie i stres, a także klimatyzacja i niewłaściwa pielęgnacja. Kobiety często wstydzą się zmarszczek, worków i sińców pod oczami, jest to przyczyna wielu ich kompleksów. Tylko regularna pielęgnacja kosmetykami pod oczy z aktywnymi składnikami, przyniesie oczekiwane rezultaty.

Jakie problemy skórne można zauważyć pod oczami?

Już po 25 roku życia mogą się pojawić zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu, jako efekt niewłaściwej pielęgnacji. Powieki mogą być opuchnięte i pojawiają się zastoje limfy. Dolna powieka może opuchnąć przez zastój limfy i mniejszą elastyczność skóry. Sińce pod oczami to powszechny problem, a dodatkowo nasilają się gdy śpi się za mało, jest się zmęczonym lub dieta jest niezdrowa. Wygląd skóry pod oczami mocno wpływa na całą twarz i odbiera jej uroku. To wszystko sprawia, że problemy ze skórą pod oczami potrafią być bardzo uciążliwe i trudno jest je zniwelować. Dlatego należy możliwie jak najwcześniej zacząć dbać o skórę pod oczami. Pierwszy krok to  ograniczenie czynników na które ma się wpływ, ale przede wszystkim trzeba zastosować odpowiednią pielęgnację. Osobny krem do pielęgnacji pod oczami to dobry pomysł, a specyfika tego obszaru skóry wymaga aktywnych i skoncentrowanych składników takich jak kwasy czy kolagen. Znany składnik kremów pod oczy to także witamina A i C, które wpływają na blask skóry i jej rozświetlenie. 

Jak dbać o skórę pod oczami?

Podstawa pielęgnacji to dogłębne nawilżanie i stosowanie kremów, które mają w swoim składzie choćby kwas hialuronowy. Jako kwas silnie wiążący cząsteczki wody, przynosi widoczne rezultaty w pielęgnacji skóry, a jego wnikanie wgłąb skóry pozwala dotrzeć składnikom we właściwe miejsce. Wszelkie składniki o działaniu antyoksydacyjnym, a także drenującym, będą wspomagać ten wrażliwy obszar. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy ze skoncentrowanym kwasem hialuronowym daje efekty widoczne od zaraz, a z czasem działa na redukowanie zmarszczek. Wspiera on syntezę kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w naskórku. Chłodzące aplikatory w takich kremach dodatkowo schładzają okolice oczu i zmniejszają obrzęki. Codzienna pielęgnacja takim kremem będzie zatem kojarzyć się przyjemnie.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *