Dlaczego warto liczyć kalorie

Zastanawiasz się czy warto liczyć kalorie? Jeśli tak, to świetnie się składa! Artykuł, który czytasz jest idealny dla Ciebie. Dowiedz się jak i dlaczego warto liczyć kalorie. Sprawdź czym jest i co nam daje nowoczesny kalkulator kalorii.

Co daje nam liczenie kalorii i dlaczego warto je liczyć?

Liczenie kalorii bez wątpienia podnosi naszą wiedzę i świadomość. Daje nam również kontrolę nad jakością zjadanych posiłków. Na początku drogi w odchudzaniu uczy nas kaloryczności produktów i potraw. Z czasem potrafimy na oko oceniać ile i co jemy. Dzięki zapisywaniu spożywanych na co dzień posiłków oraz ich kaloryczności, możemy przede wszystkim ograniczyć błędy żywieniowe i podjadanie, które dotychczas mogło nawet nie być przez nas zauważone. Zapisane notatki są też doskonałym źródłem informacji, co do tej pory jedliśmy. Wielu z nas często spożywa posiłki automatycznie i bezrefleksyjnie. Nawyk liczenia kalorii chroni nas także przed pochopnym sięgnięciem np po fast fooda, ponieważ nie znamy jego kaloryczności.

Wadą procesu liczenia kalorii jest przede wszystkim czasochłonność. Z czasem z braku czasu rezygnujemy z liczenia kalorii. Z pomocą przychodzi najbardziej zaawansowany i bezpłatny kalkulator kalorii w Polsce. Dzięki niemu sprawdzisz przede wszystkim:
– kaloryczność produktów,
– wartości odżywcze produktów,
– kaloryczność przepisów kulinarnych
– zawartość makro oraz mikroskładników.

Zatem korzystanie z kalkulatora kalorii, daje nam wgląd nie tylko w kaloryczność potraw, ale również w wartości odżywcze. Bardzo ważną rzeczą w procesie zdrowego odżywiania się, jest zachowanie bilansu energetycznego. Dobrze dobrana dieta, oparta o kaloryczność i składniki odżywcze, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz prawidłową masę ciała.

Czy można schudnąć nie licząc kalorii? Oczywiście, że da się tak schudnąć, ale jest jeden warunek. Otóż musimy mieć skomponowaną przez specjalistę dietę, która będzie uwzględniała nasze zapotrzebowanie kaloryczne na cały dzień.

Co zyskamy nie licząc kalorii?

Nie liczenie kalorii daje nam poczucie luzu. Nie uruchamiamy wagi kuchennej przed każdym posiłkiem. Nie wpadamy w obsesję. Niestety wiele osób patrząc na jedzenie od razu widzi liczby i kalorie. Nie zastanawiamy się, czy w danym dniu spożyliśmy odpowiednią liczbę kalorii oraz składników odżywczych. Zyskujemy także czas, który możemy poświęcić na przygotowanie zdrowych, domowych i pożywnych posiłków. Dzięki nie liczeniu kalorii, możemy prowadzić aktywne życie towarzyskie, które obfituje w wyjścia do barów czy restauracji.

Podsumowanie

Czy warto liczyć kalorie? Zdecydowanie tak. Kluczem do sukcesu w odchudzaniu jest przede wszystkim deficyt kaloryczny. Kalorie dają nam energię do życia i pozwalają prawidłowo funkcjonować. W praktyce musimy jeść miej niż, nasz organizm spala. Zatem liczenie i notowanie kalorii jest skuteczną metodą odchudzania. Warto jednak korzystać z aplikacji i kalkulatorów kalorii online. Zdecydowanie przyspieszają one liczenie naszego zapotrzebowania na kalorie, z uwzględnieniem niezbędnych mikro i makroskładników codziennych posiłków.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *