Ekologia w kuchni i na przyjęciach

W barach szybkiej obsługi, na biwakach czy na grillu dominują nieekologiczne sztućce, talerze i kubki wykonane z plastiku.Ich popularność spowodowana jest niską ceną i praktycznością zastosowań przy serwowaniu posiłków. Podstawową wadą plastikowych opakowań jest bardzo długi okres degradacji w środowisku naturalnym. Pół biedy, jeśli plastikowe sztućce, kubki czy talerze trafią do posegregowanych odpadów. Najczęściej jednak są niesegregowane lub wyrzucane wprost na łono natury. Z pomocą przychodzą nam biodegradowane, jednorazowe naczynia wykonane z papieru.

Przyszłość leży w ekologicznych papierowych kubkach i talerzach.

Stałe zaostrzanie norm środowiskowych, wymogło na przedsiębiorcach produkcję ekologicznych kubków i talerzy. Unia Europejska wydała rozporządzenie zabraniające właścicielom barów i restauracji podawanie posiłków na plastikowych naczyniach. Pysznego obiadu lub ciasta nie otrzymamy na wynos w nieekologicznym opakowaniu. W trosce o środowisko naturalne, z pomocą przychodzą nam talerze i kubki papierowe, na których można podawać zarówno zimne jak i ciepłe dania i napoje. Są w stu procentach wykonane z papieru – materiału przyjaznemu środowisku naturalnemu. W zależności od przeznaczenia dostępne są papierowe kubki jednościenne, dwuścienne oraz termiczne. Te ostatnie idealnie nadają się do serwowania gorącej herbaty bądź kawy. Napoje nie parzą w ręce i długo zachowują swoją temperaturę. Ekologiczne kubki papierowe oferowane są jako 100, 300 oraz 400 ml pojemniki.

Gdzie wykorzystamy papierowe naczynia?

Wszędzie tam, gdzie dotychczas używamy plastikowych naczyń, możemy sukcesywnie wprowadzać ekologiczne talerze i kubki wykonane z papieru. Prekursorem jest obecnie branża gastronomiczna. Bary oraz restauracje zostały zobligowane do stosowania ekologicznych opakowań. Z czasem świadome społeczeństwo przestawi się na ekologiczne produkty i zacznie ja używać na biwakach, grillach czy podczas rodzinnych imprez urządzanych poza domem. Papierowe naczynia idealnie nadają się wszędzie tam, gdzie z powodów praktycznych nie możemy użyć tradycyjnych szklanych bądź porcelanowych naczyń.

Spersonalizowane kubki papierowe doskonałą formą marketingu.

Oprócz roli środowiskowej, papierowe naczynia mogą pełnić także rolę marketingową. Producenci ekologicznych naczyń oferują nadruki dowolnej grafiki na przykład loga firmy. Niepozorny kubek wykonany z papieru, może stać się idealnym narzędziem reklamowym. Gdzie można wykorzystać papierowe kubki z nadrukiem firmowym? Na wszelkiego rodzaju imprezach sportowych, koncertach i konferencjach firmowych możemy w jasny sposób przekazać otoczeniu kto jest producentem lub sponsorem spożywanej żywności. Papierowe naczynia z firmowym nadrukiem są przychylnie odbierane przez świadome społeczeństwo, dla którego ekologia jest coraz ważniejsza w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *