Jak jeść zdrowo, gdy nie masz na to czasu?

Przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga czasu i cierpliwości. Najlepiej wychodzi tym, którzy mają już spore doświadczenie w kwestii zdrowego żywienia, prozdrowotne nawyki żywieniowe weszły im w krew, a dobór menu zajmuje tylko chwilę. Jednak rzeczywistość dużej części z nas jest nieco inna.

W dobie wysoko przetworzonej żywności, dań typu instant i przekąsek, dopiero na powrót uczymy się jeść zdrowo. Tęsknimy do obiadów naszych mam i babć. Sytuację komplikuje fakt, że wieczne zagonienie, codzienne obowiązki, natłok zadań, nie pozostawiają dużo przestrzeni czasowej na gotowanie. Dni spędzone na zebraniu pomysłów kulinarnych, staniu w kolejkach po produkty i gotowaniu są dla wielu niewyobrażalne z powodu niedostatku czasu. Nie mówiąc już o tym, że tryb pracy zawodowej często nie pozwala na skonsumowanie ciepłego posiłku w jej godzinach. Wciąż jednak powinniśmy dbać o zdrowe posiłki, do minimum ograniczając jedzenie byle czego, byle szybko. Jak to ze sobą pogodzić?

Odbierz posiłki prosto spod drzwi

Rozwiązaniem braku czasu na przygotowywanie posiłków jest skorzystanie z cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa polega na tym, że każdego poranka pod drzwiami czeka na nas zestaw posiłków na cały dzień, zapakowanych szczelnie w pudełkach. To zaś, co znajduje się w środku zależy od naszych preferencji podczas wyboru konkretnego typu menu, ale wspólnym mianownikiem jest bardzo dobre zbilansowanie dań. Śniadanie możesz zjeść jeszcze w domu lub zabrać do pracy. Nie ma tutaj ryzyka, że coś wyleje nam się w torbie — wszystkie pudełka są pakowanie hermetycznie. Jeśli preferujemy spożywanie śniadań w domowym zaciszu, zaletą jest fakt, że nie trzeba tracić czasu na przygotowywanie tego posiłku, dzięki czemu można nieco dłużej podrzemać w łóżku lub po prostu poświęcić więcej czasu na spokojne zebranie się do pracy.

Skorzystaj z pomocy dietetyka

Catering dietetyczny i związana z tym wygoda otrzymywania posiłków prosto pod drzwi to nie jedyna zaleta tej metody żywienia. Drugą jest fakt, że najlepsze diety pudełkowe oferują możliwość konsultacji z profesjonalistą. Przykładowo, catering dietetyczny WygodnaDieta.pl umożliwia kontakt z dietetykiem, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję co do wyboru konkretnego menu. Dostępność więcej niż jednej opcji kaloryczności posiłków jest bardzo dobrą wiadomością z punktu widzenia odchudzania, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie sami oszacować, ile powinniśmy jeść, aby chudnąć. Wtedy właśnie przydaje się wiedza dietetyka. Pomoże nam on miedzy innymi obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i ustalić, jaki zachować deficyt kalorii, aby tracić na wadze, a nie na zdrowiu.

Niestandardowa dieta

Bywa, że z powodów zdrowotnych nasze menu nie może pozostać dowolne, lecz musimy kierować się konkretnymi wytycznymi. Tak jest np. w przypadku osób z insulinoopornością i cukrzycą, którzy unikają produktów podnoszących gwałtownie poziom glukozy we krwi i muszą wzbogacić dietę o produkty niskowęglowodanowe. Z kolei osoby z nietolerancją glutenu czy laktozy również nie mogą pozwolić sobie na pełną dowolność tego, co trafia na talerz. Czasami też sięgamy po określone menu z wyboru — np. w przypadku żywienia wegańskiego czy wegetariańskiego. Takie niestandardowe menu wymaga pewnego przemyślenia, szczególnie jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z odżywianiem roślinnym lub stawia pierwsze kroki z dietą o niskim IG. Jeśli zdecydowałby się na pudełka dietetyczne, ma szansę nie tylko zdrowo jeść, ale też poznać pomysły na dania i przekonać się, jak smaczne mogą być.

Dieta pudełkowa jest świetnym wyborem, gdy chcemy zadbać o jakość naszego jedzenia, ale do tej pory wymówką było wieczne “nie mam na to czasu”. W przypadku cateringu dietetycznego brak czasu to żadna wymówka, a wręcz dostajemy go więcej w prezencie. W czasie, kiedy obmyślalibyśmy menu, robili zakupy i gotowali, ktoś właśnie robi to za nas!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *