Jak zacząć przygodę z winem?

Wino zdobywa u nas coraz większą popularność, z chęcią wybieramy je zarówno na wieczory we dwoje, jak i na spotkania w większym towarzystwie. Na pólkach sklepowych wybór tego trunku jest coraz większy, powstaje też wiele sklepów poświęconych wyłącznie winu oraz akcesoriom związanym z winem. Nie jesteś pewny, jak zacząć swoją przygodę z winem? Jak wybierać je tak, by możliwie najlepiej pasowało do planowanego jedzenia oraz naszych upodobań? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Daj sobie szansę na poznanie świata win i intrygującą przygodę

Wino nadal wiele osób onieśmiela, w restauracji polegamy na tym, co poleca kelner lub w ogóle rezygnujemy z zamówienia go do posiłku. Tymczasem właściwie dobrane wino wspaniale uzupełnia i podkręca smak potraw. Kojarzysz sytuację, w której kelner nalał Wam odrobinę wina do kieliszka i czekał na Waszą akceptację? Z ręką na sercu, ile osób z pełną świadomością to wino skosztowało i zdecydowało o tym, że jednak woli inne? Szybko pijemy tę odrobinę i zgadzamy się na pozostawienie całej butelki, ponieważ wiele osób nie jest pewnych, jak to wino poprawnie wypróbować. Na początek naszej przygody z winem warto postawić na otwartość i oderwać się od utrwalonych w głowie schematów. Jeśli nie damy sobie szansy na wypróbowanie różnych smaków, nie będziemy umieli win porównać ze sobą i właściwie ocenić. A to właśnie nasza największa bolączka, niewyrobiony smak.

2 lampki wina

Próbuj, porównuj, eksperymentuj i rozmawiaj o winie

Na poznanie win pozwoli nam tylko ich częsta degustacja. Podróżując, i to zarówno po świecie, jak i po kraju, staraj się próbować lokalnych trunków. W naszym kraju jak grzyby po deszczu wyrastają winnice, odwiedzając dany region warto zatem zwrócić uwagę na oferowane w nim bogactwo, zwłaszcza na południu Polski. Wybierając wino do posiłku najlepiej kierować się ogólnymi zasadami, które polecają serwować wino lżejsze do sałatek, ryb, owoców morza lub kurczaka, a wino cięższe w smaku do ostrzejszych serów i wołowiny oraz wieprzowiny. Po jakimś czasie sam będziesz umieć ocenić, jaki duet smakuje Ci najbardziej i w jakim kierunku eksperymentować. Z pewnością istotną sprawą jest dobór do wina właściwego szkła oraz nauka degustacji krok po kroku. Spróbuj zorganizować to w formie spotkania towarzyskiego, a może udać się naprawdę wyśmienity wieczór ze znajomymi.

Najlepszy sklep z winami Warszawa

Z myślą o przybliżeniu klientom ciekawych i wartościowych win z całego świata powstał Whisky and Wine Place w Warszawie. Ogromna kolekcja trunków i fachowi doradcy sprawią, że znajdziesz tu wino na każdą okazję, zarówno dla koneserów, jak i początkujących fanów trunku. Jeśli chodzi o sklep z winami Warszawa to najlepsze miejsce do zakupów, a Whisky and Wine Place pozwoli Ci poznać bogatą reprezentację winiarstwa wiodących producentów, czyli Hiszpanii, Francji i Włoch, ale także świetne wina z Niemiec, Portugalii, Węgier, Chile czy Stanów Zjednoczonych. Tu nawet bez wnikliwej znajomości win, możesz wybrać najbliższy swoim upodobaniom trunek dzięki rzetelnej pomocy sprzedawcy i mieć prawdziwą radość z kosztowania wina oraz szansę na naukę opartą o praktykę.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *