Jak zapobiec starzeniu się skóry?

Każda kobieta pragnie czuć się atrakcyjnie oraz wyglądać młodo. Zadbany wygląd oraz zdrowy tryb życia dodaje energii i zapewnia wyjątkowe samopoczucie. Niestety, częste życie w ciągłym biegu, natłok obowiązków sprawia, że nie mamy czasu, by o siebie zadbać. Zmęczenie oraz brak czasu na pielęgnacje powoduje, że mamy gorsze samopoczucie, a nasza pewność siebie znacznie maleje. Jak więc znaleźć czas na domową pielęgnację, która będzie prosta i skuteczna?

Od czego zacząć?

Jeśli Twój dzień jest wypełniony zadaniami od rana do wieczora, dopisz w swoim planie kolejny punkt – godzina dla siebie. Mimo dużego natłoku obowiązków wygospodarowanie godziny na domową pielęgnację i odpoczynek potrafi zdecydowanie zregenerować organizm, natychmiastowo poprawić stan cery oraz zatrzymać proces starzenia. Pierwszymi objawami starzenia są bruzdy oraz różne zmiany skórne na twarzy. Gdy zauważamy pierwsze zmarszczki, natychmiast chcemy temu zapobiec. Całe szczęście istnieją domowe sposoby oraz prosta pielęgnacja, które znacznie opóźnia proces starzenia.

Co wpływa na przeciwstarzenie się skóry?

Jednym z głównych działań przeciwstarzeniowych jest odpowiednie nawodnienie. W przeciwieństwie do nawilżenia nawodnienie wiąże się z uzupełnieniem wilgoci bezpośrednio we wnętrzu skóry. Picie co najmniej 1,5-2 litrów wody dziennie sprawia, że cera jest jędrna i gładka, a ilość toksyn się zauważalnie zmniejsza.

Niezwykle skuteczne oraz wspomagające działanie, które zapobiega starzeniu, jest dodawanie do wody różnych składników z wyjątkowymi właściwościami. Idealnym przykładem są płatki róż, które działają antyseptycznie, przeciwzapalnie oraz zapobiegają starzeniu się skóry. Aromatyczny zapach róż z ogrodu podkreśla chwilę relaksu. Prosty przepis na wodę różaną znajdziesz w Internecie.

Odpowiednia i nawet minimalna aktywność fizyczna ujędrnia Twoją skórę i poprawia jej wygląd. Jeśli nie lubisz ćwiczeń, możesz spędzić czas na świeżym powietrzu, przez co Twoja skóra będzie dotleniona i wypoczęta. Poprawne krążenie krwi spowodowane ćwiczeniami opóźnia proces starzenia się skóry.

Innym sposobem na opóźnienie procesu starzenia się skóry jest przyjmowanie takich witamin jak witamina C oraz E. Witamina C zawarta w wielu warzywach i owocach aktywnie stymulują kolagen, który zmniejsza się wraz z wiekiem. Natomiast witamina E chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Naturalne składniki o działaniu przeciwstarzeniowym

Istnieje wiele naturalnych składników, które wyjątkowo skutecznie opóźniają proces starzenia. Są to między innymi płatki róż, które redukują głębokość zmarszczek oraz aktywnie regenerują naskórek.

Innym znanym i cenionym składnikiem jest aloes. Zawiera ważne dla utrzymania elastycznej skóry witaminy (witaminę A, C oraz E). Ponadto, regeneruje naskórek oraz zwiększa produkcje kwasu hialuronowego, co pozytywnie wpływa na nawodnienie skóry.

Niezwykłe właściwości przeciwstarzeniowe ma również ocet jabłkowy, który widocznie redukuje widoczność zmarszczek. Mający w składzie substancje mineralne, witaminy oraz różne mikroelementy działa cuda!

Podsumowanie

Aby zadbać o swoje samopoczucie i pewność siebie, wystarczy wygospodarować w ciągu dnia godzinę dla siebie. Zasłużony odpoczynek pomaga poprawić wygląd Twojej cery, a wypoczęcie przeciwdziała powstawaniu zmarszczek.

Źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *