Jak zmienić smak i zapach własnej wody kranowej?

W sieci internetowej tyle mówi się o potrzebie codziennego korzystania z wody kranowej. Niestety w tych wszystkich źródłach informacji nie ma mowy o tym, że niejednokrotnie woda kranowa bywa zabrudzona chemicznie. Zdarza się, że jest lekko mętna, ale również nie pachnie zachęcająco. Te problemy negatywnie wpływają na chęć korzystania z wody kranowej. Jednak jest sposób, który umożliwia korzystanie z dóbr wody kranowej bez tych wszystkich nieprzyjemności. Tym sposobem są filtry wody do dzbanków BWT, których użytkowanie jest dziecinnie proste i daje sporo korzyści!

Korzyści z korzystania z filtrów wody BWT

Filtrowanie wody jest nie tylko modą, która szybko przemija. Korzystanie z filtrów wody do dzbanków BWT potrafi w realny sposób usprawnić codzienne życie człowieka jednocześnie dbając o otaczającą planetę. Niestety z roku na rok zatrucie środowiska najróżniejszymi odpadami oraz globalne ocieplenie sprawia, że bezpieczeństwo natury na przestrzeni dziesiątek lat staje pod znakiem zapytania. Korzystanie z filtrowanej wody kranowej wspomaga przyrodę w funkcjonowaniu poprzez redukowanie ilości plastiku zużywanego w postaci popularnych, plastikowych butelek wody.

Kolejną kwestią jest oszczędność pieniędzy, na którą w ostatnich miesiącach i latach ludzie zwracają szczególną uwagę. Niestety inflacja i rosnące ceny sprawiają, że bardzo ciężko jest odkładać pieniądze na jeszcze gorsze chwile. Filtry wody do dzbanków BWT i korzystanie na co dzień z wody kranowej sprawia, że wydatki na wodę są zdecydowanie zredukowane. Widać to przy korzystaniu z dzbanków filtrujących w pojedynkę nie mówiąc już o wprowadzeniu takiego zwyczaju do całego gospodarstwa rodzinnego. Warto również podkreślić wygodę korzystania z filtrów. Nie raz w życiu każdej osoby zapomniało się kupić wodę do pracy, na trening czy do szkoły. Mając w domu filtry wystarczy jedynie przelać wodę z dzbanka do bidonu aby być przygotowanym o każdej porze dnia i nocy.

Dodatkowe właściwości filtrów wody do dzbanków BWT

Głównym zadaniem filtrów wody do dzbanków jest oczyszczanie wody z zanieczyszczeń takich jak drobne pyły, metale ciężkie, pestycydy czy chlor. Jednak niewiele osób wie, że w sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są również inne ciekawe rodzaje filtrów, które oprócz właściwości chłonnych potrafią uzdatniać wodę w dodatkowe składniki. Bardzo dobrym przykładem są specjalne filtry magnezowe. Ich zadanie polega na oczyszczeniu wody i dodatkowym wprowadzeniu do jej wnętrza jonów magnezu. Jest to idealna alternatywa dla osób, które chcą nie tylko nawodnić swój organizm, ale również wprowadzić do niego dodatkową ilość elektrolitów. Z takich filtrów najczęściej korzystają sportowcy czy osoby aktywne fizycznie bądź narażone na utratę jonów magnezu w inny sposób.

Dla chętnych osób wymagających innych potrzeb rynek zaoferował kilka innych propozycji. Przykładem mogą być specjalne filtry alkaliczne podnoszące pH wody. Dzięki temu staje się bardziej zasadowa co jest pożądane przy leczeniu niektórych chorób.

Jak przygotować filtr do montażu?

Wbrew pozorom przygotowanie filtra wody do dzbanku nie polega jedynie na wyciągnięciu go z opakowania i włożeniu do dzbanka filtrującego. Aby prawidłowo funkcjonował już od przefiltrowania pierwszych kropel wody należy go odpowiednio przygotować. Do tego wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i mały zbiornik wypełniony wodą. Po odpakowaniu filtra umieszcza się go w wodzie w taki sposób, aby cały się zanurzył. W tej pozycji powinien nabierać swoich właściwości chłonnych przez około kwadrans. Po tym czasie należy potrząsnąć filtr odpowietrzając jego wnętrze. Następnie można swobodnie zaaplikować filtr do kompatybilnego dzbanka. Ostatnim krokiem jest trzykrotne napełnienie dzbanka i wylanie przefiltrowanej wody. Teraz filtr wraz z dzbankiem jest w 100% gotowy do działania.

Podsumowanie

Jak widać zarówno przygotowanie jak i korzystanie z filtrów wody do dzbanków nie jest niczym trudnym. Jest to mało kosztowny, wygodny i praktyczny sposób na stały dostęp do czystej wody pitnej. W dzisiejszych czasach dbanie o zasobność własnego portfela, zdrowie i otaczającą przyrodę jest bardzo ważne. Wraz z filtrami wody do dzbanków BWT można to zrobić!

Artykuł partnerski.