Kawa i jej wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie

Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki małej czarnej. Kawa jest najpopularniejszą używką na świecie. Trafiła do Europy w szesnastym wieku. Poznaj jakie ma pozytywne i negatywna właściwości na nasze samopoczucie i zdrowie. Z artykułu dowiesz się także jaki rodzaj kawy wybrać.

Kawa i jej wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie

Kawa pobudza nasz mózg do działania, poprawia nastrój i sprawia, że dzień zaczyna się miło. Zaraz po spożyciu kawy, znacząco zwiększa się myślenie i znika fizyczne i psychiczne zmęczenie. Nie stwierdzono wpływu kawy na popularne choroby takie jak: udary mózgu, zawały, nowotwory czy ogólny poziom cholesterolu. W niewielkim stopniu wypłukuje wapń z naszego organizmu.

Tak działa na nas dawka kofeiny. Zanim trafi do nas, zbierana jest jako ziarno kawowca. Następnie poddawana jest paleniu i tuż przed spożyciem mielona. Kawa oddziałuje na nasz organizm zarz po wypiciu w formie paraboli, czyli szybko pobudza i równie szybko zanika. Inaczej działa Yerba Mate, która w przeciwieństwie do kawy działa na nas stopniowo i długo utrzymuje poziom pobudzenia.

Kawa rozpuszczalna, sypana, ziarnista, a może z palarni?

Miłośnicy kawy mają swoje ulubione rodzaje. Najmniej ambitną grupę kawoszy stanowią osoby pijące kawy rozpuszczalne. Najwięcej z nas pije kawę sypaną. Coraz częściej sięgamy także po kawy ziarniste do samodzielnego zmielenia. Samodzielnie zmielone kawy charakteryzują się świeżym aromatem i intensywnym smakiem. Warto pójść dalej i spróbować świeżo wypalonej kawy z palarni. Mieszkańcy większych miast mogą kupić taką kawę w lokalnej palarni, pozostała część społeczeństwa ma do wyboru szeroką gamę palarni w sklepach internetowych. Jeśli dodamy do tego opinie smakoszy małej czarnej na forach czy grupach FB to otrzymamy gotową bazę najlepszych baristów.

Wraz z modą na aromatyczną kawę powstają palarnie kawy. Różnią się one jakością finalnego produktu. Ta sama mieszanka kawy, zakupiona wcześniej potrafi być inna. Klient może się tylko domyślać czy zmieniono skład mieszanki czy palarnia nie trzyma się procedur. Są także palarnie, które trzymają stały poziom. Dobre mieszanki kawy znajdziesz na https://www.losgustos.pl/kategoria/kawy_mieszane,10, gdzie bariści łączą różne gatunki kaw w celu wydobycia z nich najlepszych właściwości smakowych i aromatycznych. Kawy pochodzą z różnych regionów świata: Indii, Afryki, Ameryki Południowej. Każda z nich charakteryzuje się inną bazą aromatu i smaku. Możesz samodzielnie wybrać mieszankę kawy, w której dominować będzie nuta orzechowa, kwiatowa lub kwaśna. Dzięki tej ofercie, Twoje kubki smakowe odkryją nowe doznania. Kawy prosto z dobrej palarni smakują lepiej od dostępnych w sklepach. Głównym powodem jest możliwość zaparzenia spożycia małej czarnej zaraz po wypaleniu. Świeżo wypalona kawa odznacza się wyjątkowym smakiem i aromatem.
Przy większych zamówieniach np kilka kilogramów, palarnia przygotuje kawę wypaloną w takim stopniu jak Ci najbardziej odpowiada. Koneserzy kawy lubią np mniej wypaloną, jaśniejszą, ale za to kwaśną kawę. Cena kawy prosto z palarni jest nie wiele droższa od marketowej.
Źródło: palarnia kawy https://www.losgustos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *