Kawa ziarnista czy mielona – którą wybrać?

Miłośników kawy nie brakuje. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to niezwykle aromatyczny napój, który dodaje energii. Wiele osób sięga więc po filiżankę tego czarnego napoju przynajmniej raz w ciągu dnia. Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy. Jej wysokie spożycie sprawia, że dużo osób zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie kawa ziarnista, czy może jednak lepiej byłoby sięgnąć po kawę mieloną?

Czym charakteryzuje się kawa mielona, a czym ziarnista?

Wiele osób chciałoby wiedzieć czy kawa ziarnista, czy mielona, będzie lepszym wyborem. Tak naprawdę jednak nie da się tego jednoznacznie rozstrzygnąć. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj kawy posiada bowiem mnóstwo zwolenników i przeciwników. Istnieje również spora grupa osób, którym obojętne jest to, czy sięgają po kawę mieloną, czy ziarnistą. Czym jednak charakteryzują się oba rodzaje kawy?

Niektórzy zarzucają kawie mielonej to, że jest mniej aromatyczna od kawy ziarnistej. To jednak nieprawda. Jeżeli sięgniemy po kawę zmieloną wysokiej jakości, będzie ona równie aromatyczna co kawa w ziarnach. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas, sięgnij po kawę mieloną.

Jeśli jednak lubisz przygotowywać aromatyczny kawowy napar od podstaw, lepszym wyborem dla Ciebie może być kawa w ziarnach. W sprawny sposób zmielisz je w poręcznym młynku do kawy. W przypadku kawy mielonej warto zwrócić uwagę na to, aby była ona odpowiednio przechowywana. W przeciwnym razie jej aromat mógłby szybko się ulotnić. Kawa ziarnista nie musi być zaś przechowywana w szczelnie zamkniętej puszce, choć z pewnością jej to nie zaszkodzi.

Zarówno jedną jak i drugą kawę możemy przygotować w ekspresie. Tak naprawdę więc nie jest ważne to, po jaki rodzaj kawy zdecydujesz się sięgnąć. Pamiętaj jednak o tym, aby zawsze wybierać kawę ziarnistą lub mieloną jak najwyższej jakości.

Jaka powinna być najlepsza kawa mielona?

Nie ulega wątpliwości, że wysoka jakość produktu sprawia, że zdecydowanie chętniej po niego sięgamy. Nie inaczej jest w przypadku kawy. Na stronie internetowej Terdeals znajdziesz pomocny ranking najlepszych kaw, po które warto sięgać. Jakie są więc najbardziej polecane kawy mielone?

Na pewno należy wymienić tutaj kawę Lavazza Qualita Oro. Produkt cieszy się dość dużą popularnością wśród konsumentów. Wszystko ze względu na niezwykły aromat oraz smak tej kawy. Powstała ze zmielonych ziaren pochodzących z Ameryki Południowej. Co więcej, ta kawa mielona posiada delikatny owocowy posmak, co z całą pewnością przypadnie do gustu wielu miłośnikom właśnie tych nut smakowych.

Kolejna mielona kawa, która jest polecana w powyżej wspomnianym rankingu to Pellini Top. Niewątpliwym atutem tego produktu jest wysoka jakość oraz stosunkowo niewielka cena. W puszce znajdziemy starannie zmielone ziarna Arabiki bez żadnych chemicznych dodatków.

Po jaką kawę ziarnistą sięgnąć?

W sklepach zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, nie brakuje również wysokiej jakości kaw ziarnistych. Jaka powinna być zaś najlepsza kawa ziarnista? Powinna posiadać intensywny aromat oraz wyrazisty smak. Z całą pewnością możesz dać szansę ziarnistej kawie La Brasiliana Marfisa. Jej smak jest bogaty, a na dodatek można wyczuć w nim dosyć wyraźną czekoladową nutę. Ziarna kawy pochodzą z trzech różnych krajów. Mowa tu o Salwadorze, Kolumbii oraz o Brazylii. Kawę tę cenią nawet najbardziej wymagający koneserzy, którzy ucieszą się z tego, że jest ona pozbawiona kwaskowatego posmaku.

Kolejną godną uwagi kawą ziarnistą jest kawa Segafredo Intermezzo. Jest to zdecydowanie jedna z bardziej popularnych kaw wśród Polaków. Opakowanie zawiera mieszankę ziaren Arabiki oraz Robusty. Aromat kawy jest delikatnie czekoladowy.

Jak wynika z powyższych rozważań, nie można jednoznacznie stwierdzić, czy lepsza jest kawa ziarnista, czy może mielona. Najwięcej zależy od Twoich osobistych preferencji. Pamiętaj jednak o tym, że nawet najlepsza kawa mielona czy ziarnista nie będzie smaczna, jeżeli nie przyrządzisz jej w odpowiedni sposób. Postępuj więc zawsze zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniu wybranego produktu. Przygotowanie smakowitej kawy znacząco ułatwiają specjalne akcesoria.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *