Kuchnie w stylu amerykańskim, jak dobrać pasujący sprzęt?

Amerykanie są społeczeństwem otwartym, a wspólne gotowanie z rodziną bądź znajomymi jest częścią ich kultury. Zlokalizowane w centrum kuchni miejsce do przygotowywania potraw, sprzyja wspólnemu gotowaniu. Gospodyni domowa może zaprezentować swój kunszt kulinarny wśród siedzących w pobliżu gości. Wszystko tworzy eleganckie, funkcjonalne i przytulne miejsce.

Jeśli podróżujecie do USA, bądź oglądacie amerykańskie filmy i seriale to z pewnością zwróciliście uwagę, że ich kuchnie różnią się od europejskich. W kuchni amerykańskiej często spotyka się rustykalne materiały wysokiej jakości, takie jak: marmur, drewno czy stylowe płytki ceramiczne ułożone w szachownicę. To co rzuca się od razu w oczy, to sprzęt AGD bez zabudowy. Ekskluzywna kuchnia gazowa włoskiego producenta lofra.pl idealnie komponuje się w sercu kuchni. Obowiązkowo duża, dwudrzwiowa lodówka, która pomieści duże zapasy oraz mikrofalówka – symbol jedzenia przygotowywanego na szybko. Do tego toster i fantastyczna maszyna do przygotowywania popcornu.

Kuchnia w stylu amerykańskim.

Główne cechy amerykańskiej kuchni.

Główną cechą amerykańskiej kuchni jest jej lokalizacja na parterze w centrum domu. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest nowoczesność i minimalizm który objawia się na przykład wspomnianym brakiem zabudowy sprzętu AGD. Meble sięgają do samego sufitu, dzięki czemu zyskujemy na jednolitości oraz pakowności. Bezpośrednio przy kuchni zlokalizowana jest spiżarnia, która jest swoistym magazynem produktów spożywczych. Amerykanie mają modę gromadzenia dużych zapasów, spowodowaną zapewne częstymi kataklizmami klimatycznymi, które nawiedzają ich kontynent. Amerykańska kuchnia to serce domu, które integruje wszystkich mieszkańców. W amerykańskiej kuchni nie może także zabraknąć dużych okien, które często zlokalizowane w formie wykuszu są miejscem integracji rodzin. Przy oknach wykuszu urządza się miejsca do siedzenia tzw. window seat.

Dla kogo otwarta kuchnia z wyspą po środku?

Otwarta kuchnia idealnie komponuje się w nowoczesnym domu, tworząc oryginalne środowisko pracy tuż przy salonie. Pokutuje mit, że otwarta kuchnia zarezerwowana jest głównie dla dużych domów. Współcześni projektanci wnętrz potrafią z kunsztem wykreować miejsce na wyspę do gotowania potraw oraz jadalni z drugiej strony. Stąd już tylko krok do przestronnego salonu.

Mamy nadzieję, że teraz każdy czytelnik bloga będzie wiedział jak wygląda kuchnia wykonana w stylu amerykańskim.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *