Kurs Bitcoina w dolarach. Ile warte jest ETH?

Ceny bitcoina i ethereum spadły w ciągu ostatnich kilku dni. Zmienność kursów BTC i ETH pozostaje niska. Poznaj aktualny kurs bitcoina w dolarach i wartość ethereum.

Ceny bitcoina i ethereum spadły w ciągu ostatnich kilku dni. Zmienność kursów BTC i ETH pozostaje niska. Analitycy sugerują, że na horyzoncie pojawiają się turbulencje ze względu na zbliżającą się decyzję w sprawie wniosku BlackRock o Bitcoin ETF i przyszłoroczne wydarzenie halvingu bitcoina. 

Bitcoin stracił 0,12% w ciągu ostatnich 24 godzin do 29 171,97 USD. Największa kryptowaluta na świecie na krótko spadła poniżej linii wsparcia 29 000 USD do najniższego poziomu 28 946,51 USD w ciągu nocy.

Ether również spadł o 0,35% do 1 842,19 USD, co oznacza tygodniową stratę w wysokości 1,50%. 

Co to oznacza dla inwestorów?

Ruchy cenowe BTC i ETH

Zmienność cen bitcoina i etheru jest na bezprecedensowo niskim poziomie. Należy jednak zauważyć, że rynek przewiduje znaczny wzrost zmienności. Jest to w dużej mierze spowodowane takimi czynnikami, jak zbliżające się orzeczenie w sprawie ETF spot BlackRock i zbliżające się Bitcoin Halving.

W czerwcu BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami, złożył wniosek o notowanie funduszu ETF Bitcoin na rynku amerykańskim. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) formalnie przyjęła wniosek do rozpatrzenia 13 lipca. Regulator ma teraz maksymalnie 240 dni na jego przyjęcie lub odrzucenie. 

Analitycy oszacowali szanse dotyczące zatwierdzenia wniosku z 50% do 65%, w oparciu o ostatnie wydarzenia, w tym przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera bagatelizującego swoją rolę w agencji.

Wcześniej, w tym tygodniu, sześciu głównych amerykańskich zarządzających aktywami, w tym Grayscale i VanEck, złożyło wnioski o uruchomienie funduszy ETF na kontrakty terminowe Ethereum. 

Po raz kolejny obserwujemy lawinę wniosków o fundusze ETF Ethereum oparte na kontraktach futures, w tym odwrotny” krótki „fundusz ETF od Proshares. Wydaje się, że SEC coraz bardziej akceptuje fakt, że kryptowaluty są nieuniknioną częścią amerykańskiego krajobrazu inwestycyjnego i jest to dobra wiadomość dla inwestorów kryptowalutowych i dostawców usług na całym świecie.

Halving bitcoina

Kolejny halving Bitcoina ma mieć miejsce w kwietniu 2024 roku. W ramach tego wydarzenia ilość nowych bitcoinów emitowanych co 10 minut zostanie zmniejszona o połowę z 6,25 BTC do 3,125 BTC. To z kolei zwiększy ich niedobór. Powszechnie oczekuje się, że spowoduje gwałtowny wzrost ceny tokena.

Według niektórych ekspertów, zarówno zmniejszenie o połowę kursu bitcoina, jak i nieuniknione zatwierdzenie spot Bitcoin ETF firmy BlackRock w USA rozczarują optymistów. 

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 0,26% w ciągu ostatnich 24 godzin do 1,17 bln USD, podczas gdy wolumen obrotu wzrósł o 9,49% do 40,52 mld USD.

Aktualny kurs bitcoina i ethereum

Bitcoin (BTC) i ethereum (ETH) to dwie z najbardziej cenionych kryptowalut. Zdołały utrzymać się powyżej odpowiednio 29 000 USD i 18 000 USD wczesnym rankiem w niedzielę, 6 sierpnia. 

kriptomat

Inne popularne altcoiny, w tym litecoin (LTC), dogecoin (DOGE) odnotowały niewielkie wzrosty. ApeCoin (APE) okazał się kryptowalutą z największym zyskiem, odnotowując 24-godzinny skok o ponad 14,20 procent. Z drugiej strony, Render (RNDR) stał się największym przegranym. 

W chwili pisania tego tekstu globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 1,16 bln USD, odnotowując 24-godzinny wzrost o 0,39%.

Prognozy 

Czy ethereum poradzi sobie lepiej niż bitcoin? Czy może być lepszym wyborem inwestycyjnym w porównaniu do flagowej kryptowaluty? 

Te pytania często pojawiają się w społeczności kryptowalutowej i wśród osób, które chcą rozwijać wiedzę w sektorze i w pewnym momencie zdobyć kryptowalutę. Coraz więcej inwestorów rozważa drugą popularną kryptowalutę i chce kupić ethereum.

Ethereum oscylowało wokół poziomu 1,200 USD pod koniec ubiegłego roku, utrzymując ten poziom przez pierwszy miesiąc. Od tego czasu moneta odnotowała imponujący wzrost, zyskując do tej pory 62% swojej wartości. Oczekuje się, że raczej wcześniej niż później osiągnie poziom 2000 USD. 

Ethereum zdołało już w tym roku przekroczyć próg 2 000 USD. Co ważniejsze, w tym okresie wyprzedziło 100 kryptowalut, w tym bitcoin. 

Bitcoin podążał za podobnym trendem. BTC odnotował znaczące zyski w bieżącym roku. Podczas gdy obie kryptowaluty nagrodziły inwestorów, którzy nadal trzymali je w swoich cyfrowych portfelach pomimo minionych trudnych czasów, ethereum po raz kolejny osiągnęło imponujące wyniki.

Jeśli chcesz sprawdzić ile warte jest ETH, przetestuj kalkulator Ethereum.

Artykuł partnerski.