Leginsy zawsze mile widziane

Jako że spodnie leginsy cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród pań, na rynku można obecnie znaleźć setki różnych modeli. Jedne wydają się być ładniejsze od drugich, co wcale nie ułatwia wyboru. Trudno byłoby poprzestać tylko na jednych czy nawet dwóch parach przy tak bogatym i zróżnicowanym asortymencie. Sięgamy po nie podczas uprawiania sportu i na co dzień. Można z nich wyczarować przeróżne stylizacje – sportowe, casualowe czy nawet eleganckie. W przypadku leginsów mamy do czynienia z uniwersalną częścią garderoby, która pasuje do niemalże wszystkiego.

Jakie wybrać spodnie legginsy damskie?


To właśnie w przypadku leginsów można uzyskać efekt drugiej skóry, przez co cieszą się tak ogromną popularnością. Wygoda i swoboda ruchów przemawia za wyborem tego typu spodni. Wykonuje się je z cienkich i elastycznych materiałów, które doskonale dopasowują się do ciała, podkradając kobiece kształty. To właśnie to, z czego zostały one wykonane, ma największe znaczenie. Chodzi tutaj nie tylko o komfort użytkowania, ale też o walory estetyczne. Jeśli szukamy legginsów typowo treningowych, to warto wybrać takie z poliestru zamiast tych z tkanin naturalnych typu bawełna. Najlepiej sprawują się leginsy z materiałów termoaktywnych, które świetnie odprowadzają wilgoć, przez co skóra pozostaje sucha. Przekłada się to oczywiście na duży komfort użytkowania, szczególnie podczas intensywnego wysiłku. Można też kupić modele posiadające właściwości antybakteryjne, co wynika z obecności jonów srebra. Na ich korzyść przemawia to, że neutralizują nieprzyjemne zapachy, chronią skórę przed podrażnieniami i odparzeniami. Znika też problem z nieestetycznymi mokrymi plamami od potu, co przez panie jest szczególnie niemile widziane.

Przy wyborze legginsów istotne jest to, aby dopasować je do pory roku, co ma największe znaczenie przy outdoorowej aktywności fizycznej. Zupełnie inne model sprawdzi się latem niż jesienią czy zimą. W przypadku ujemnych temperatur koniecznością staje się założenie leginsów ocieplanych. Z kolei podczas ciepłych dni mile widziane są takie wzbogacone o siateczkę, która zapewnia oddychalność. Sportowcom można polecić przede wszystkim spodnie legginsy z odzieży termoaktywnej. Na uwadze należy mieć także to, jakie są szwy – powinny być płaskie, miękkie. Najlepsze będą takie, w przypadku których nie czuć przeszyć, co natychmiast podniesie komfort użytkowania. Wystrzegać powinno się leginsów z szwami grubymi i wypukłymi, które będą odczuwalne praktycznie przy każdym ruchu. Nikt z pewnością nie chce, aby coś wbijało mu się w skórę.

Artykuł partnerski