Makarony cannelloni szybki sposób na obiad we włoskim stylu

Gotowanie wymaga czasu i regularnych zakupów. Niestety w dzisiejszych zabieganych czasach coraz częściej rezygnujemy z gotowania na rzecz gotowych posiłków, które wymagają od nas jedynie podgrzania. Gotowe dania nie są jednak najlepszym rozwiązaniem. To żywność wysoko przetworzona, która na dłuższą metę bardzo szkodzi naszemu organizmowi. Na szczęście są produkty takie jak makarony, które możemy wykorzystać do przygotowania szybkiego obiadu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Makarony – włoski produkt na polskim stole
  • Makarony cannelloni – jak je smacznie przyrządzić

Makarony i pizza to dwa najpopularniejsze produkty pochodzące z Włoch, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich konsumentów. Najczęściej Polacy przyrządzają spaghetti. Mniej wykorzystujemy makarony cannelloni, które są równie szybkie w przygotowaniu i podobnie jak spaghetti możemy przyrządzać je na wiele ciekawych sposobów.

Makarony- szybki i łatwy obiad w kilkanaście minut

Przygotowywanie obiadu wcale nie musi być procesem bardzo długim. Wystarczy wybrać składniki, które nie wymagają długiej i żmudnej obróbki. Przykładem takiego produktu, idealnego na bardzo szybki obiad, są makarony, które przygotujemy dosłownie w kilka minut. W zależności od indywidualnych upodobań lub stosowanej diety możemy wybierać spośród wielu rodzajów makaronów. Na polskim rynku sprzedawane są makarony pełnoziarniste, bezglutenowe oraz wiele innych. Aby zrobić ekspresowy obiad, wystarczy dobrać do makaronu dodatki, które szybko ugotujemy. Na ekspresowy obiad mogą zatem składać się makaron i sos pomidorowy, makaron i szpinak oraz sos śmietanowy lub domowy sos beszamelowy, który także przygotujemy w kilka minut. Możemy też przygotować makaron z dodatkiem oliwy i czosnku oraz zielonej pietruszki. To również świetna okazja do eksperymentów kulinarnych, a makarony to idealny produkt do eksperymentowania z dodatkami i kreowana nowych smaków w naszej kuchni.

Makarony cannelloni – dlaczego są równie ciekawe jak spaghetti?

Spaghetti przebojem wdarło się do polskiej kuchni. Kochamy jeść makarony z sosem pomidorowym z dodatkiem mięsa. Jednak spaghetti to nie wszystko. Rów niepyszne mogą okazać się na naszym stole, mniej jak na razie popularne, makarony cannelloni. Obcobrzmiąca nazwa cannelloni kryje makaron, który wprost pokochacie. To rurki makaronowe o średnicy mniej więcej 3 cm. Można je bez trudu nadziewać wymyślonym przez nas farszem. Domowe cannelloni wybornie smakuje, wypełnione mięsnym farszem w sosie pomidorowym lub pełne szpinakowo-serowego nadzienia. Cannelloni to ciekawy sposób na obiad lub smaczną kolację w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Makaron gotujemy, nadziewamy farszem i gotowe. Makarony cannelloni możemy także wypełnić nadzieniem i zapiec w piecu, posypane naszym ulubionym serem. To ciekawy i pyszny sposób na makarony przygotowywane w bardzo krótkim czasie.

Makarony – gdzie szukać przepisów na spaghetti, penne czy makarony cannelloni?

Jeśli nie mamy pomysłu na to jak przygotować nasze makarony, to z pomocą przyjdzie nam Internet. W sieci znajdziemy bardzo dużo ciekawych i oryginalnych sposobów na przyrządzenie makaronu. Będą to zarówno przepisy wymagające od nas dużo pracy, jak i takie, które idealnie w pasują się w ideę ekspresowego obiadu w kilkanaście minut. Przepisy, które znajdziemy w sieci to pomysły na posiłki, spisane zarówno przez zwykłych internautów, jak i blogerów kulinarnych czy profesjonalnych kucharzy. Nic tylko gotować, eksperymentować i czerpać ogromną radość z gotowania dla siebie i naszych bliskich.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *