Maszyna do gazowania wody – woda sodowa zawsze pod ręką

Woda potocznie zwaną sodową to woda nasycona dwutlenkiem węgla. Dzięki temu nabiera nieco ostrzejszego i wyrazistego smaku w przeciwieństwie do wody niegazowanej, która w zasadzie nie ma smaku. Woda sodowa jest również o wiele bardziej orzeźwiająca, szczególnie w upalne dni. Im większe nasycenie dwutlenkiem węgla tym bardziej intensywny smak wody sodowej. Można ją kupić w butelkach plastikowych, ale prawdziwy komfort zapewnia własna maszyna do gazowania wody.

Dlaczego lubimy wodę sodową ?

Dzięki niej mamy stały dostęp do świeżej wody sodowej, a także jesteśmy w stanie sami regulować stopień jej nasycenia dwutlenkiem węgla – od 1500mg na na litr(woda delikatnie gazowana), przez średnio gazowaną (do 4000 mg na litr) aź do mocno nasyconej – od 4000mg na litr w górę. Każdy, kto lubi wodę sodową i pije ją regularnie powinien kupić maszynę do gazowania wody do swojego gospodarstwa domowego.

Skąd wziąć maszynę do gazowania wody ?

Internetowy sklep Sodastream oferuje kompletne zestawy, za pomocą których można otrzymywać i przechowywać wodę sodową w domu. W Sodastream możemy znaleźć kilka rodzajów ekspresów do wody sodowej, specjalne butelki do jej przechowywania, zapasowe naboje z dwutlenkiem węgla, a także wysokiej jakości dodatki smakowe do tworzenia napojów chłodzących. Same naboje można nabyć również w sklepach sieciowych – Media Markt, Carrefour czy Makro, które współpracują z sodastream.pl

Czy maszyna do gazowania wody jest droga ?

Niewątpliwie jednorazowy wydatek jest spory w porównaniu do kilku butelek gotowej wody. Jednak jeden nabój wystarcza do przygotowania kilkudziesięciu litrów wody sodowej co szybko pozwoli na amortyzację zakupu. Inne atuty maszyny do gazowania wody to przygotowanie napoju o dowolnym stopniu nasycenia dwutlenkiem węgla, a także tworzenie własnych napojów, nie zawierających niepożądanych składników takich jak cukier, sztuczne barwniki i dodatki smakowe. Warto też wspomnieć, że używając maszyny do gazowania wody oszczędzamy naturalne środowisku rezygnując z setek plastikowych butelek.

Jaki jest wpływ wody sodowej na zdrowie ?

Poza nielicznymi przeciwwskazaniami typu poważne problemy żołądkowo-jelitowe czy zgaga każdy, nawet dzieci może pić wodę sodową. Jest nie tylko smaczna i orzeźwiająca – ma również właściwości wspomagające nerki i ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn. W maszynie do gazowania wody najlepiej wykorzystywać wodę z kranu przepuszczoną przez filtr i dobrze schłodzoną.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *