Najlepsza piperyna na odchudzanie. Jak stosować i jakie daje efekty?

Piperyna na odchudzanie jest jednym z hitów ostatnich lat, ponieważ wspiera zrzucanie zbędnych kilogramów. Składnik ten ma liczne właściwości, wśród których znajdują się również te, związane z przyspieszaniem spalania tłuszczu. Ze względu na swoją skuteczność, piperyna zdobyła popularność wśród osób stosujących różnego rodzaju diety. Z tego artykułu dowiesz się, czym tak naprawdę jest i czy rzeczywiście jest skuteczna. Zapraszamy!

Nadwaga jest problemem, z którym zmaga się coraz większa liczba osób na całym świecie – dlatego też tak chętnie poszukuje się specyfików, które umożliwiają przyspieszenie procesu odchudzania. Niektóre z nich, takie jak piperyna, pozwalają łatwiej pozbyć się problemu, wpływając przy tym pozytywnie na ludzkie zdrowie. Sprawdźmy więc, jak działa ten składnik!

Czym jest piperyna?

Piperyna jest substancją pozyskiwaną z ziaren czarnego pieprzu. To właśnie ona odpowiada za jego charakterystyczny, ostry smak. Jest w pełni naturalnym alkaloidem, który posiada również bardzo wiele właściwości prozdrowotnych, dlatego stanowi tak częsty składnik różnego rodzaju suplementów diety.

Piperyna jest odpowiedzialna nie tylko za przyspieszanie procesu odchudzania, ale również:

 • łagodzi dolegliwości bólowe;
 • zmniejsza stany zapalne;
 • działa oczyszczająco, umożliwiając pozbycie się produktów przemiany materii;
 • ma działanie przeciwzapalne i antynowotworowe;
 • pomaga w leczeniu depresji i objawów Alzheimera;
 • daje wsparcie osobom cierpiącym na bielactwo;
 • wzmacnia odporność organizmu;
 • umożliwia łatwiejsze wchłanianie witamin, zwłaszcza tych z grupy B;
 • poprawia pamięć.

Piperyna odpowiada w 98% za aromat pieprzu czarnego, a ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, powinna być regularnie stosowana – również przez osoby pragnące pozbyć się problemu nadwagi lub otyłości. Z czego to wynika?

Piperyna i jej wpływ na odchudzanie

Stosowanie piperyny w procesie odchudzania może być wartościowe, ponieważ jest ona naturalnym termogenikiem. Oznacza to, że wspomaga proces termogenezy, występujący naturalnie u zwierząt stałocieplnych. Polega on na tym, że organizm – w celu strawienia pokarmów – musi wytwarzać energię, a co za tym idzie – ciepło. To właśnie dzięki temu spalane są kalorie, co sprzyja procesowi odchudzania. Dzięki suplementacji piperyny, a także innych składników aktywujących termogenezę, masz możliwość efektywnego redukowania tkanki tłuszczowej. Proces ten powoduje rozpoczęcie przemian metabolicznych, podobnych do tych, jakie powstają w wyniku aktywności fizycznej.

To jednak nie wszystko – stosując piperynę, możesz liczyć na zwiększone wydzielanie soku żołądkowego, aktywowanie procesów lipolizy i skuteczniejsze kontrolowanie powstawania komórek tłuszczowych, a także przyspieszenie krążenia krwi. Wszystko to będzie miało nie tylko korzystny wpływ na odchudzanie, ale również pracę układu pokarmowego i twoje zdrowie. Co więcej, dzięki aktywowaniu procesów detoksykacyjnych organizmu możesz liczyć na pozbycie się zbędnych produktów przemiany materii.

Pamiętaj! Choć piperyna wspomaga proces odchudzania, stosowana samodzielnie nie da satysfakcjonującego efektu. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, warto wdrożyć również odpowiednią dietę i zachować aktywność fizyczną. Tylko wtedy istnieje możliwość całkowitego poradzenia sobie z nadwagą.

Czy każdy może stosować piperynę?

Ze względu na swoją naturalność i właściwości prozdrowotne, stosowanie piperyny jest bezpieczne, jednak – tak jak w przypadku wszystkich innych składników diety – warto dawkować ją z umiarem. Zbyt duże ilości tej substancji mogą bowiem podrażnić błonę śluzową i doprowadzić do niepożądanych reakcji układu pokarmowego.

Co więcej, piperyna może hamować lub nasilać działanie innych składników, dlatego też w przypadku stosowania leków na choroby przewlekłe albo suplementów diety, warto przed jej zakupem skonsultować się z lekarzem. Generalnie jednak przyjmowanie piperyny w odpowiednich dawkach nie wywoła jakichkolwiek negatywnych efektów.

Jak przyjmować piperynę?

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest oczywiście pieprz, w którym znajduje się piperyna. Dodawanie go do potraw jest bardzo korzystne i pozwoli aktywować wspomniane wcześniej procesy termogenezy. Jednakże ze względu na konieczność odpowiedniego dawkowania piperyny, dla własnego bezpieczeństwa możesz ograniczyć spożywanie pieprzu i sięgnąć po odpowiedni suplement diety, którego działanie będzie jeszcze efektywniejsze – choćby ze względu na to, że może zawierać również inne składniki wpływające na twoje zdrowie.

Jednoznaczne wyniki badań: piperyna wspiera odchudzanie.

Po odkryciu piperyny, rozpoczęły się badania, które miały na celu dokładniejsze poznanie tego składnika czarnego pieprzu. Pojawiło się jak dotąd wiele publikacji, wśród których najważniejszą – w kontekście odchudzania – jest ta, znajdująca się w „Journal of Agricultural and Food Chemistry” – dowiedziono w niej, że piperyna rzeczywiście może korzystnie wpływać na redukcję masy ciała.

Potwierdzeniem skuteczności są również słowa koreańskiego naukowca z Uniwersytetu Sejong w Seulu – Ui-Hyun Park stwierdził, że piperyna „hamuje różnicowanie komórek tłuszczu i może być skuteczna w leczeniu chorób, związanych z otyłością”.

Nie ma więc wątpliwości co do jej właściwości odchudzających, które – jak wspomnieliśmy wcześniej – najbardziej widoczne będą dzięki dodatkowemu stosowaniu diety oraz prowadzeniu aktywnego trybu życia.

Które suplementy z piperyną warto stosować?

Wspomnieliśmy wcześniej, że nie tylko pieprz może być wartościowym źródłem piperyny, ale również sprawdzone suplementy diety. Składnik ten znajduje się w wielu produktach, do których zaliczamy Piperinox. Są to doskonale wchłaniające się kapsułki, w których zawarta została piperyna – w odpowiedniej ilości, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla twojego zdrowia.

Szczegółową recenzję tabletek Piperinox znajdziesz w serwisie recenzyjnym, tj.:
https://biocity.pl/piperinox/

Suplement zawiera nie tylko ekstrakt z owoców pieprzu czarnego, ale również dodatkowe składniki, które pozwolą jeszcze bardziej przyspieszyć odchudzanie, a także wpłyną pozytywnie na twoje zdrowie. Mowa tutaj między innymi o:

 • ekstrakcie z kory cynamonowca, który poprawia trawienie, pozwala skuteczniej kontrolować masę ciała i utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi;
 • ekstrakcie z owoców pomarańczy gorzkiej, który wspiera metabolizm tłuszczów i węglowodanów;
 • ekstrakcie z owoców papryki rocznej (pieprz kajeński), który sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i chroni żołądek przed substancjami drażniącymi;
 • ekstrakcie z kłącza imbiru lekarskiego, który wspiera metabolizm węglowodanów, obniża poziom cukru we krwi i umożliwia skuteczniejsze wchłanianie wartościowych składników odżywczych;
 • ekstrakcie z nasion guarany, który wspomaga metabolizm tłuszczów.

Tak pieczołowicie skomponowany skład sprawia, że piperyna otrzymuje dodatkowe wsparcie i jest jeszcze skuteczniejsza. Dlatego też Piperinox jest suplementem tak często polecanym przez specjalistów, który pomoże ci znacznie szybciej zrzucić zbędne kilogramy. I to bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, jakie może (w zbyt dużych dawkach) wywoływać piperyna!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *