Objawy ciąży

Pragniesz zostać mama, ale coś ewidentnie jest nie w porządku, bowiem nie możesz doczekać się, kiedy pojawia się w końcu u ciebie również objawy ciąży, a nie tylko u twoich koleżanek? Masz dość serdecznie tego, ze twój test ciążowy wciąż uparcie pokazuje nie te kreski, które tak bardzo chcesz zobaczyć?

Cóż, być może bez lekarza się nie obędzie i samo przyjmowanie kwasu foliowego i próby zajścia w ciążę nie wystarczą, a musi odbyć się poważne i długotrwale leczenie hormonalne, które dopiero przyniesie właściwe efekty i pozwoli na cieszenie się rola mamy i opiekunki maleństwa.
Oczywiście, niezmiernie ważna jest znajomość własnego ciała. Wiedza na temat dni płodnych podczas których zajście w ciążę jest niemal pewne na sto procent oraz dni niepłodnych, kiedy próżny trud, bo i tak nic z tego nie będzie.

Objawy ciąży:

 • Zmęczenie i senność
 • Nudności i wymioty
 • Zawroty głowy i omdlenia
 • Bóle piersi
 • Bóle brzucha
 • Wrażliwość na zapachy
 • Zmiana apetytu
 • Brak miesiączki
 • Częstsze wizyty w toalecie

Niestety, wiele kobiet ma tak nieregularne cykle, że same dobrze nie wiedzą, kiedy możliwie zajdą w ciążę, a kiedy nie ma w ogóle takiej możliwości. Na nieregularność cykli w dużej mierze bowiem wpływa nie tylko natura kobiety, ale również nieregularny i niezdrowy styl życia pełen imprez, używek i innych niekoniecznie sprzyjających rozmnażaniu się sprawek, o których kobieta nawet nie wie, że musi się liczyć.

Z pewnością należą do nich używki, z których musi bezapelacyjnie zrezygnować oraz szereg innych rzeczy, takich jak niekorzystanie z komputera zbyt wiele w ciągu dnia oraz nie denerwowanie się i nie robienie zbyt ciężkich rzeczy na co dzień. Rezygnacja ze szpilek i niestety, coraz większy brzuszek, który może nieco życie utrudnić.

2 odpowiedzi na “Objawy ciąży”

 1. Cześć. Dotychczas miesiączki miałam zawsze regularne. Teraz okres opóźnia się aż o 6 dni. Mam też mdłości. Gdy cokolwiek zjem to za chwilę czuję się jakbym nic nie jadła przez cały dzień. Kochaliśmy się także podczas dni płodnych. Boli mnie brzuch i głowa, piersi bez zmian. Boję się że mogę być w ciąży, czy to możliwe?

 2. U mnie pierwsze objawy ciąży były podobne. Już kilka dni po zapłodnieniu miałam bóle brzucha i zwiększony apetyt oraz wrażliwość na dotyk piersi. Pamiętam też mdłości i nadwrżliwość na zapachy.
  W 28 dniu następnego cyklu zrobiłam test na ciążę. Wynik był pozytywny :-). Wyraźne dwie kreski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *