Obrazy we wnętrzu kuchni

Jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę wyglądu kuchni jest udekorowanie ścian obrazami. W tym artykule zebraliśmy 8 wskazówek, które pomogą Tobie prawidłowo wybrać, skomponować i powiesić obrazy, aby Twoja kuchnia wyglądała niczym z okładki modnego wnętrzarskiego czasopisma.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę wyglądu kuchni jest udekorowanie ścian obrazami. W tym artykule zebraliśmy 8 wskazówek, które pomogą Tobie prawidłowo wybrać, skomponować i powiesić obrazy, aby Twoja kuchnia wyglądała niczym z okładki modnego wnętrzarskiego czasopisma.

Wskazówka 1. Tworząc kompozycję obrazów pamiętaj o równowadze

Wybierając obrazy do kompozycji ściennej, staraj się zachować harmonię we wszystkim, dotyczy to zarówno kolorów, jak i rozmieszczenia w przestrzeni. Na przykład umieszczając duży i jaskrawy obraz na górze kompozycji powieś kilka mniejszych obrazów o podobnej kolorystyce na dole.

Wskazówka 2. Dobierz obrazy do stylu i kolorystyki wnętrza

Możesz wybrać płótna o dowolnych motywach, które są Ci bliskie i pasują do wnętrza. Na przykład do kuchni w stylu prowansalskim będą pasować motywy roślinne i kwiatowe, a kuchnia w stylu klasycznym dogada się z reprodukcjami znanych obrazów. Nowoczesna kuchnia w stylu skandynawskim czy minimalistycznym może być ozdobiona abstrakcyjnymi obrazami, płótnami w stylu pop-art, czarno-białymi zdjęciami i plakatami.

Obrazy kuchenne o tematyce kulinarnej będą dobrze wyglądać w kuchni, ale nadal muszą one nawiązywać do określonego stylu. Tak więc do kuchni w stylu prowansalskim warto wybrać obrazy w stylu retro, na przykład vintage reklamę piekarni, a w klasycznym wnętrzu odnajdzie się malowana martwa natura.

Źródło: Uwalls.pl

W jasnej minimalistycznej kuchni doskonale odnajdzie się duży pojedynczy obraz w naturalnych odcieniach.

Wskazówka 3. Zachowaj spójność kompozycji

Tworząc kompozycję obrazów lub fotografii możesz powiesić je w dowolnej kolejności. Liczy się przede wszystkim całościowy efekt, więc warto zadbać o wspólną cechę, która niczym klej będzie scalać pojedyncze elementy. Może to być wspólny motyw, kolorystyka bądź dopasowane ramki.

Wskazówka 4. Zaplanuj rozmieszczenie obrazów

Na wąskiej ścianie staraj się umieszczać obrazy w pionie, a szeroki i długi korytarz można udekorować kompozycją obrazów o orientacji pionowej.

Źródło: Uwalls.pl

Zadbaj o spójność: warto, aby kolory obrazu powtarzały barwy otoczenia.

Jeśli jednak chcesz uzyskać efekt luźnej i niezobowiązującej atmosfery, najlepiej umieścić obrazy w sposób nieco chaotyczny. Taka opcja jest odpowiednia do kuchni w stylu prowansalskim, rustykalnym i kontynentalnym.

  • Aby stworzyć najlepszą kompozycję, w pierwszej kolejności można się pobawić, układając obrazy na podłodze, a następnie narysować kontury ramek na papierze, wyciąć je, a potem przymocować powstałe szablony do ściany taśmą klejącą bądź pinezkami. Taka technika pomoże wyznaczyć najlepszy układ i miejsce poszczególnych obrazów w kompozycji bez konieczności wiercenia ściany kilka razy za dużo.

Wskazówka 5. Wybierz odpowiedni rozmiar

Im większa ściana, tym większy powinien być obraz lub kompozycja obrazów, i odwrotnie, dla małej powierzchni lepiej wybrać niewielką dekorację ścienną. Liczy się również kształt ściany. Na przykład na prostokątnym kawałku ściany obraz na płótnie lub grupa obrazów w pionie będzie wyglądać bardzo naturalnie, a duży kwadratowy obraz lub szeroko rozstawioną kompozycję można umieścić na szerokiej ścianie.

Źródło: Uwalls.pl

Duży obraz nad stołem w jadalni z pewnością stanie się głównym akcentem we wnętrzu.

Wskazówka 6. Powieś obrazy w dobrze oświetlonych miejscach, ale nie narażaj na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych

Promienie słoneczne mogą przyczynić się do blaknięcia obrazu, a także zakłócić poprawny odbiór drobnych szczegółów obrazu. Postaraj się znaleźć takie miejsce w kuchni, aby obraz był dobrze widoczny, ale jednocześnie nie był wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nowoczesne obrazy, stworzone za pomocą metody druku cyfrowego, są odporne na blaknięcie, aczkolwiek wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą odbijać światło i przez to wyglądać mniej efektownie.

  • W ciemnych pomieszczeniach lepiej powiesić większe obrazy z wyraźnie wyróżniającym się motywem.

Wskazówka 7. Optymalna wysokość to wysokość oczu

Aby obraz był łatwo zauważalny i przyciągał wzrok, kompozycję należy powiesić tak, aby jej środek znajdował się mniej więcej na wysokości oczu obserwatora. Oto trzy dodatkowe wskazówki:

  • Jeśli chcesz powiesić obrazy na dwóch lub trzech ścianach, upewnij się, że ich dolne krawędzie znajdują się na tym samym poziomie.
  • Małe obrazy najlepiej wyglądają na wysokości nieco powyżej lub poniżej poziomu oczu. Jeśli powiesisz małe płótno zbyt wysoko, obraz będzie trudno dostrzec.
  • Duże płótna należy powiesić tak, aby ich dolna krawędź znajdowała się na linii środka ściany.

Źródło: Uwalls.pl

Reprodukcje znanych na cały świat obrazów – to klasyczny sposób na odświeżenie wnętrza.

Wskazówka 8. Aby zrównoważyć wnętrze z masywnymi meblami kuchennymi, możesz powiesić obrazy …

… na przeciwległej lub przyległej ścianie w następujący sposób:

  • Zgodnie z poziomem górnej krawędzi drzwi lub okna;
  • Zgodnie z poziomem górnej krawędzi mebli kuchennych;
  • Możesz także powiesić duże jaskrawe płótna wzdłuż całej ściany, mogą to być popularne obrazy modułowe bądź jeden większy obraz.

Źródło: Uwalls.pl

Umieść obraz na wysokości wzroku – tak kuchnia będzie wyglądać harmonijnie.

Kilka słów na koniec

Dekorując wnętrze kuchni za pomocą obrazów, nadajesz pomieszczeniu stylowego połysku. Spójna kompozycja, którą tworzą meble, akcesoria i dekoracje, świadczy o dobrym guście i poczuciu estetyki właścicieli. Znajdź kilka pomysłów dekoracyjnych, które chcesz odtworzyć w swoim wnętrzu, a następnie wybierz odpowiednie obrazy na uwalls.pl. Indywidualne podejście i szybka wysyłka pomogą Tobie stworzyć wyjątkową aranżację w zaledwie kilka dni, a satysfakcja z dokonanej przemiany pozostanie z Tobą na długo.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *