Przydatne funkcje piekarników na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia

Grill

Grillowanie to świetny sposób na to, aby przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki bez dodatku oleju. Dzięki tej funkcji w dosyć krótkim czasie możemy ugrillować niewielkie porcje ulubionych mięs lub warzyw i to bez straty ich walorów smakowych. Jeśli jednak zdecydujemy się na grillowanie nieco większej ilości produktów spożywczych, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy piekarnik wyposażony jest w funkcję podwójnego grilla, która uruchamia nie tylko element grzejny grilla, ale również jego górną grzałkę.

Rożen

Rożen to funkcja, dzięki której możemy przygotowywać rumiane potrawy na bazie mięsa, ryb, a nawet warzyw. Napędzany jest elektrycznie i umożliwia równomierne opiekanie przygotowywanych produktów ze wszystkich stron, co docenią w szczególności dzieci przepadające za wszystkim tym, co chrupkie.

Termosonda

Funkcja ta z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym osobom, które do przygotowywania codziennych potraw podchodzą bardzo poważnie. Dzięki niej możliwe jest bowiem kontrolowanie podczas pieczenia temperatury znajdującej się wewnątrz potrawy. Zmniejsza się zatem ryzyko zbytniego przypieczenia lub niedopieczenia w szczególności mięsa, ale również ciasta. Piekarniki wyposażone w termosondę wyłączają się ponadto automatycznie, gdy potrawa będzie gotowa, co wpływa oczywiście na zmniejszenie zużycia energii.

System katalicznego czyszczenia

Czyszczenie piekarnika to spore wyzwanie dla niejednego kucharza, a jeśli nie jest przeprowadzane systematycznie to niestety ciężko doprowadzić jego wnętrze do stanu z dnia zakupu. Pomocny w tym przypadku może się okazać system katalitycznego czyszczenia, dzięki któremu różnego rodzaju zanieczyszczenia gromadzące się na ściankach urządzenia zostają pod wpływem wysokiej temperatury rozłożone. Następnie przy użyciu mokrej szmatki można je bez problemu usunąć, nie męcząc się z czasochłonnym szorowanie.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *