Ranking Ekspresów Automatyczny Ciśnieniowych TOP 5. Polecamy Jaki Ekspres Kupić.

Wygoda i jakość, oto czego się można spodziewać po automatycznych ekspresach ciśnieniowych. Oprócz podstawowego przeznaczenia, jakim jest oczywiście parzenie kawy, w tej grupie charakterystyczna jest mnogość zróżnicowanych funkcji dodatkowych. Kluczową kwestią przed zakupem jest to, abyś określił swoje oczekiwania względem sprzętu. Drugie podstawowe kryterium to oczywiście budżet. Sparuj urządzenie pod kątem tych dwóch czynników i znajdziesz najlepszy ekspres dla siebie. Zbieraliśmy opinie i dane techniczne o wielu modelach, co zaowocowało wyłonieniem pięciu – naszym zdaniem – najlepszych ekspresów. Poczytaj o nich poniżej.

Ekspres Do Kawy Ciśnieniowy Ranking Top 5

Spośród wielu dostępnych produktów wybraliśmy pięć najlepszych. Oprócz opinii użytkowników braliśmy też pod uwagę informacje z innych rankingów, z których szczególnie jeden zapadł nam w pamięć, ponieważ zawiera dużo rzetelnych informacji, porad oraz fachowej wiedzy z tego obszaru. Nasz ranking zawiera pięciu zwycięzców, natomiast jeśli chcesz poznać top 20 ekspresów do kawy z młynkiem, sprawdź wspomniany ranking najlepszych ekspresów do kawy w 2021 roku

1. DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Absolutnie jest to najlepszy egzemplarz, który cechuje świetny stosunek jakości do ceny. Dinamica 350.55 B jest wyposażona w mocny, stalowy żarnowy młynek z 13 stopniami mielenia, dwa systemy Thermoblock odpowiadające za regulację temperatury wody oraz 10 gotowych włoskich przepisów. Wspomniane receptury można dowolnie modyfikować, zatem każdy może znaleźć swój ulubiony aromat. Kompletu dopełniają: wysoka moc (1450 W) i wysokie ciśnienie pompy (15 barów), które sprawią, że kawa będzie gotowa bardzo szybko i będzie zachwycać bukietem aromatu. Ten sprzęt także automatycznie się czyści, przechodzi w tryb oszczędzania energii a także jest łatwy w obsłudze, dzięki dedykowanym przyciskom.

2. Krups Evidence EA8901

Krups Evidence EA8901

Ta firma to pionier w temacie ekspresów, serio. To oni wynaleźli pierwszy młynek do kawy, więc znają się na rzeczy. Evidence od Krups to prawdziwy wymiatacz, możesz spersonalizować wszystko, poza temperaturą kawy (co ma swoje plusy). Poza tym robi dwie czarne kawy naraz, wszystko jest dostępne za naciśnięciem odpowiedniego przycisku, pojemnik na wodę ma niebagatelną pojemność 2,3 litra (żebyś za często nie musiał dolewać). A jeśli najdzie Cię ochota na herbatę, naleje Ci gorącej wody, nie potrzebujesz czajnika w kuchni. Co jeszcze? 9 gotowych opcji, stalowy żarnowy młynek, wysokie parametry mocy i ciśnienia – wszystko, czego potrzebujesz, żeby mieć kawiarnię w domu.

3. DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B

DeLonghi w nieco innej odsłonie – z dysza parową do spieniania mleka – obsługa jest trochę trudniejsza, choć nadal jest to świetny sprzęt. Brak wbudowanego spieniacza wydłuża czas oczekiwania na mleczne specjały i wymaga własnoręcznego spienienia mleka, dodatkowo panel jest wyposażony w diody na wyświetlaczu i obrazki symbolizujące konkretne napoje. Nie jest to duże utrudnienie, ale lepiej zapoznać się z instrukcją. Plusem tego modelu jest możliwość korzystania z kawy mielonej, gdyby zabrakło ziaren dobrej jakości. Jeśli lubisz sam zadbać o wygląd i smak mlecznej pianki, ale nie chcesz czekać na bazę napoju (czyli czarną kawę), to jest to dobry ekspres dla Ciebie. Czyszczenie jest oczywiście automatyczne.

4. Siemens EQ.6 Plus S700

Siemens EQ.6 Plus S700

Siemens to jeden z gigantów na rynku elektroniki, więc EQ.6 Plus S700 mieści w sobie sporo możliwości. Sam czyści nie tylko przewody systemu parzenia kawy, ale także system spieniania mleka, co owocuje oszczędnością większej ilości czasu. Przepisy możesz dowolnie modyfikować, poza jednym parametrem – temperaturą kawy, o którą dba system SesnoFlow. Nie musisz też martwić się dostosowaniem ilości wody czy stopniem zmielenia ziaren, bo Siemens sam je oblicza i aplikuje przy parzeniu napojów. Bardzo dobry ekspres dla tych, którzy czas wolą przeznaczyć na inne czynności niż przygotowanie pysznej kawy. Obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna dzięki systemowi one-touch.

5. Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10

Saeco PicoBaristo Deluxe SM5573/10

Kompaktowy ekspres z wieloma funkcjami sprawdzi się tam, gdzie jest mniej przestrzeni w kuchni na sprzęt lub użytkownicy po prostu lubią małe formy. Dla tej grupy konsumentów polecamy PicoBaristo Deluxe SM5573/10 od Saeco, który posiada aż 4 osobne profile z pamięcią spersonalizowanych przepisów. Gotowych receptur jest aż 13, łącznie z gorącą wodą (czajnik staje się zbędny – kolejna oszczędność przestrzeni). Pomimo niewielkich rozmiarów, pojemniki na zasoby i resztki są dość duże (1,7 litra na wodę i ¼ kilograma na fusy), dzięki czemu nie musisz za często martwić się uzupełnianiem i sprzątaniem. Rozmiar mini ma jeden minus – nie zmieścisz w nim szklanki wyższej niż 10 centymetrów. Bardzo dobry ekspres do domu i do biura.

Podsumowanie

Wybraliśmy pięć najlepszych automatycznych ekspresów ciśnieniowych spośród dziesiątek egzemplarzy na rynku. Porównaj swoje oczekiwania z rankingiem i znajdź ten, który jest najbliższy ideałowi. Jeśli pięć sztuk to za mało dla Ciebie aby dokonać wyboru, polecamy zajrzeć do rzetelnego rankingu z top 10, który podlinkowaliśmy wcześniej.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *