Rolety tekstylne PCV, styl i nowoczesność w kuchni

Piękna, jasna kuchnia to marzenie osób, które spędzają w niej nieco więcej czasu od pozostałych domowników. Płeć nie ma tutaj znaczenia, liczy się pasja i zamiłowanie. Przestronny metraż, duże powierzchnie okien, jednym słowem ideał dla każdego domowego kucharza. Jednak z uwagi na specyficzny klimat panujący w kuchni i spiżarni, nie wszystkie materiały wykończeniowe zdają egzamin. W przypadku, kiedy istnieje potrzeba zacienienia lub ukrycia wnętrza przed wścibskimi spojrzeniami, zwykłe firany czy też zasłony mogą okazać się wyborem niewłaściwym. Dlaczego? Nad tym zastanowimy się w poniższym artykule.

Rolety tekstylne PCV w kuchni

Kończąc aranżację kuchni lub uzupełniając jej wyposażenie, nasza uwaga w końcu skupia się na oknach. W zależności od usytuowania otwory okienne dostarczają światła naturalnego, mogą także być elementem krępującym w przypadku ich wylotu w stronę ulicy. W każdym razie pozostawienie ich bez osłony nie wchodzi w rachubę. Tym bardziej że podczas intensywnie słonecznej pogody emisja promieni słonecznych może być wręcz uciążliwa.

Sprawa zacienienia zyskuje na wadze w przypadku ekspozycji otworów okiennych na południową i zachodnią stronę. Nie dość, że w procesie obróbki żywności dochodzi do przegrzania pomieszczenia, to jeszcze dodatkowo intensywne promienie słoneczne wzmagają poczucie gorąca. Ponadto zdarza się, że okno wychodzi na ulicę, odzierając nas z poczucia prywatności. Pomijając powyższe, wypełnienie otworu okiennego jest ostatnim, niezbędnym elementem uzupełniającym aranżację pomieszczenia. Tak czy inaczej, powstaje kwestia, jakich materiałów użyć, by zasłona spełniała swoje zadanie?

W odróżnieniu od innych pomieszczeń kuchnia charakteryzuje się wyższą wilgotnością oraz zwiększoną obecnością cząstek tłuszczu w powietrzu. W prostej linii prowadzi to do osiadania zanieczyszczeń dosłownie wszędzie, co z kolei utrudnia zachowanie czystości, tak niezbędnej przy przygotowywaniu dań i przechowywaniu żywności. W tej sytuacji oczywiste jest, że wszelkie tkaniny w rodzaju firan i zasłon nie zdadzą egzaminu. Poza tym świat odchodzi od klasycystycznych form na rzecz nowoczesnych stylizacji. Jednym słowem roleta tekstylna PCV wydaje się propozycją nie tylko praktyczną, lecz także wręcz pożądaną w nowoczesnej kuchni.

Rolety tekstylne PCV, styl i elegancja

Nie można nie wspomnieć o bogatej kolorystyce dostępnych w sprzedaży rolet. Dzięki takiemu podejściu producenta możliwa jest dosłownie każda kompozycja uwzględniająca styl wyposażenia kuchni.

Od śnieżnej bieli rozjaśniającej i wizualnie powiększającej pomieszczenie, po stonowany beż, będący wyrazem smaku estetycznego, skończywszy na kawowym brązie nadającym kuchni atmosferę tajemniczości. Wszystko to idealnie wpasowane w powierzchnię okien.

Rolety tekstylne PCV, konserwacja

Rolety tekstylne PCV zwinięte nie pochłaniają na swojej powierzchni kurzu ani oparów kuchennych, natomiast po rozłożeniu zanieczyszczenia stosunkowo łatwo jest usunąć zwykłą ściereczką nasączoną środkiem czyszczącym.

Dzięki regulacji wysokości zwijania roleta odsłania tylko taką przestrzeń otworu okiennego, jaka jest niezbędna w danej chwili.

Informacje na temat poszczególnych typów rolet, metod montażu oraz sposobów pomiarów uzyskacie, korzystając z formularza kontaktowego. Nasi eksperci udzielą bezpłatnie wszelkich informacji, uwzględniając gabaryty okien oraz pożądaną kolorystykę.

Już dziś możesz zyskać zupełnie nowe wnętrze. Nie zwlekaj, zadzwoń.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *