Serwis obiadowo-kawowy – jaki wybrać?

Zakup serwisu obiadowo-kawowego wymaga wcześniejszego przemyślenia kilku bardzo ważnych kwestii. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak duży zestaw jest nam potrzebny, jaki wygląd będzie dla nas satysfakcjonujący i czy planujemy wykorzystywać go do podgrzewania posiłków w mikrofali oraz czyścić w zmywarce. Wysokiej jakości serwis obiadowo-kawowy to wydatek rzędu kilkuset złotych, dlatego też bardzo ważne jest, aby zaspokajał on wszystkie nasze potrzeby.

Najlepszy serwis obiadowo-kawowy tylko z porcelany

Serwis obiadowo-kawowy może być stworzony z różnych materiałów, jednak niekwestionowanym liderem jest porcelana. Gwarantuje ona wyroby najwyższej jakości, odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwałe i oddziaływanie czynników chemicznych. Porcelanowe zestawy prezentują się niezwykle elegancko, a im są one cieńsze i przejrzystsze, tym wyższa jest ich jakość oraz cena. Warto dodać, że porcelana jest uniwersalna i z pewnością ponadczasowa. Pasuje praktycznie do każdej okazji i świetnie prezentuje się z sezonowymi trendami dekoracyjnymi.

Porcelana jest rodzajem ceramiki, która została wynaleziona w Chinach. Tę szczególną mieszankę gliny oraz skalenia i kwarcu, formuje się na gotowy wyrób, a następnie wypala w piecu o temperaturze blisko tysiąca pięciuset stopni Celsjusza. Na rynku można spotkać wiele produktów, które wykonane zostały z porcelany kostnej. Charakteryzuje się ona wyjątkową przejrzystością, a w jej składzie znajduje się popiół kostny. Wysokiej jakości serwisy obiadowo-kawowe dostępne są na stronie https://ceramikatulowice.pl/.

Charakterystyka zestawu obiadowo-kawowego

Decydując się na zakup zestawu obiadowo-kawowego trzeba zadać sobie kilka pytań, w których najważniejszą poruszaną kwestią jest ilość osób korzystających z serwisu. Sklepy z porcelaną oferują kilka rodzajów kompletów, które są przeznaczone dla:

  • czterech osób
  • sześciu osób
  • dwunastu osób
  • osiemnastu osób
  • dwudziestu czterech osób

Jeśli ma to być zestaw do organizacji imprez rodzinnych, to z pewnością trzeba rozważyć maksymalną ilość elementów. Warto także zastanowić się nad kupnem serwisu obiadowo-kawowego, który będzie miał zapas kilku kompletów naczyń.

Istotna jest także złożoność zestawu. Bardzo często w sklepach oferowane są one w podstawowej lub poszerzonej wersji. W przypadku tej drugiej opcji, która składa się zazwyczaj kilkunastu elementów, a może być w niej nawet kilkadziesiąt, producenci oferują różne rodzaje talerzyków, filiżanek i miseczek. Mocno rozbudowane serwisy to idealne rozwiązanie na świąteczny okres, kiedy do domu zjeżdża się więcej gości.

Porcelana odznacza się ponadczasowym i uniwersalnym wyglądem, a to za sprawą białego koloru z drobnymi zdobieniami. Dzięki temu pasuje ona na każdą okazję i świetnie komponuje się z aranżacjami wnętrz oraz dekoracjami stołu. Wybierając idealny komplet, należy jednak pamiętać o tym, że trendy szybko się zmieniają i może się okazać, że serwis obiadowo-kawowy się znudzi.

Uzupełnienie serwisu, czyli dodatkowa zastawa stołowa

Serwis obiadowo-kawowy, który składa się z kilku talerzy, filiżanek i podstawków, to jednak nie wszystkie elementy zastawy stołowej. Na szczęście na rynku jest wiele ofert produktów, w których składzie znajdują się nawet podstawowe sztućce. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spójność i jednolity wygląd zastawy. Ponadto można w ten sposób oszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ nie trzeba szukać oddzielnych części serwisu, które będą pasować do całości. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie kupować wszystkie elementy z jednej kolekcji za jednym zamachem. Kupowanie na raty może okazać się zgubne, ponieważ seria może zostać wyprzedana i ciężko będzie dobrać wazy, czy miseczki do serwisu.

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *