Sklep bezglutenowy – co można tam kupić?

Można zauważyć, że rynek produktów bezglutenowych w Polsce rośnie. Artykuły spożywcze, które jeszcze kilka lat temu nie były dostępne, obecnie da się kupić bez większych problemów. Czym kierować się, kiedy wybieramy sklep bezglutenowy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej. 

Gdzie można kupić produkty bezglutenowe? 

Osoby na diecie bezglutenowej muszą spożywać określone produkty. Produkt bezglutenowy można bez problemu znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. W dzisiejszych czasach takie sklepy są w każdym większym mieście, również w centrach handlowych. W internecie bez problemu znajdziemy listy z adresami sklepów ze zdrową żywnością. 

Coraz częściej produkty, które nie zawierają glutenu można znaleźć w supermarketach. Na pewno wybór będzie skromniejszy niż ten z dedykowaną żywnością tego typu. Warto poszukać takich produktów w Auchan, Tesco, Stokrotce oraz Almie. 

Z produktami bezglutenowymi można spotkać się także w internecie. Warto wejść na strony typu: gluten-free.pl, organic24.pl. Można tam znaleźć płatki śniadaniowe, chleb owsiany, płatki owsiane błyskawiczne bez glutenu. Dodatkowo znajdziemy tam szczegółowy opis wszystkich produktów. 

Osoby chorujące na celiakię korzystają również ze zwykłych sklepów spożywczych.   

Jakie mąki są bezglutenowe? 

Żywność bezglutenowa coraz częściej znajduje się w naszych kuchniach. Mąki bezglutenowe można podzielić na mąki naturalnie niezawierające gluten oraz mąki oczyszczane z glutenu. Do mąk naturalnie bezglutenowych można zaliczyć: mąkę ryżową, kukurydzianą, gryczaną, jaglaną czy owsianą. Natomiast mąki oczyszczane z glutenu występują w postaci gotowych mieszanek. 

Naturalne mąki bezglutenowe należy dobierać do potraw. Ważne, by wybierać gluten free zamiast mąki pszennej. Ciasto z mąki bezglutenowej jest bardziej chrupiące, ma przyjemny smak oraz właściwości. Produkty bezglutenowe są trudniejsze w wyrobieniu ciasta. Mąki bezglutenowe znajdziemy na stronie  https://bezglutenowyhert.pl/

Dieta bezglutenowa – co warto uwzględnić?

Dieta bezglutenowa polega na wykluczeniu ze swojego jadłospisu glutenu, czyli białka. Do najpopularniejszych produktów można zaliczyć: soję, kukurydzę, proso, ziemniaki, maniok, soczewicę czy fasolę. W diecie bezglutenowej bezpieczna jest kawa, miód czy herbata. Można stworzyć nieziemsko smaczne dania. Zdrowy styl życia oraz doskonałej jakości produkty sprawią, że jedzenie będzie bardzo dobre. Osoby z nietolerancją glutenu z pewnością znajdą pyszne produkty w różnych miejscach oraz sklepach.    

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *