Świadome macierzyństwo

Chyba każda kobieta w pewnym momencie swojego życia pragnie zostać matką i wypełnić swój instynkt macierzyński. To pragnienie zaczyna przyćmiewać jej niemal wszystko. Nie ma w tym niczego złego, jeśli zarówno wiek kobiety jak i sytuacja materialna jest na tyle dobra, by objawy ciąży nie były jednocześnie powodem do paniki i rozterek.

Jeżeli jednak pragnienie posiadania dziecka jest pragnieniem na wskroś zrozumiałym i co więcej, przemawia za nim również to, ze kobieta matka może zostać, wtedy nic nie powinno stać na przeszkodzie, by sięgnęła pewnego dnia po test ciążowy i by okazał się on być zdecydowanie dodatni, a nie ujemny.

Aby jednak moc zajść w ciążę, ale by nie było to dzieło zupełnego przypadku, ale w pełni świadome działanie, należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, ze w cyklu miesięcznym kobiety znajdują się nie tylko dni płodne, ale również i dni niepłodne, podczas których dojść do zapłodnienia nie może, bowiem nie wytworzone i nieuwolnione jest jajeczko, które potencjalnie może zostać zapłodnione.

Oczywiście, w tym celu należy mieć pełna świadomość swojego ciała oraz tego, jak ono zachowuje się w konkretnych sytuacjach i jak należy je obserwować, by się idealnie wstrzelić w czas, kiedy można swobodnie powiedzieć, ze to jest dobry moment na zajście w ciążę. Każda kobieta wie mniej więcej o swoim ciele tyle, ile należy, by wiedziała, bowiem czuje zmiany w nim zachodzące oraz to, ze raz czuje ten moment, a raz wręcz odwrotnie. Nie zmienia to jednak faktu, ze do pełnej wiedzy niezbędna jest pełna obserwacja.

Jedna odpowiedź do “Świadome macierzyństwo”

  1. Świadomą decyzję o macierzyństwie odkładałam do 30 roku życia. Tak jak byłam gotowa psychicznie i materialnie to matka natura mi w tym nie pomagała. Nieregularne cykle przeszkadzały w określeniu dni płodnych. Nie dałam za wygraną. Dziś mam dwójkę dzieci.
    Kobiety w dzisiejszych czasach odkładają na później posiadanie potomstwa nie zdając sobie sprawy, że z roku na rok coraz trudniej o ciążę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *