Szkła kontaktowe toryczne – wygodna korekcja astygmatyzmu

Astygmatyzm to równie często spotykana wada wzroku jak dalekowzroczność lub krótkowzroczność – w mniejszym lub większym stopniu tego typu problemy ze wzrokiem ma ponad 30% populacji. Jest uwarunkowany genetycznie, może również powstawać po urazach oka. Wada ta polega na różnicach w załamaniu promieni świetlnych wpadających do oka. Nie ogniskują się w jednym punkcie, lecz tworzą linię co powoduje zaburzenia w widzeniu i ogólny dyskomfort oka. Osoby dotknięte astygmatyzmem cierpią na bóle głowy, mają problemy z równowagą i oceną odległości, widzą linie proste jako krzywe, często mają podrażnione oczy i zapalenie spojówek, szybko męczą się podczas pracy przy komputerze lub prowadzeniu samochodu. Dzieci niechętnie się uczą, ponieważ praca z książką lub komputerem powoduje zmęczenie i ból głowy. Są 3 sposoby aby skorygować astygmatyzm – używanie okularów korekcyjnych, operacja laserowa (możliwa do przeprowadzenia u osób powyżej 20-tego roku życia) oraz szkła kontaktowe toryczne.

Gdzie można dostać szkła kontaktowe toryczne?

Do korekcji astygmatyzmu służą specjalne szkła kontaktowe toryczne. Są to specjalne soczewki z pogrubioną dolną częścią, co zapobiega przemieszczaniu się ich w oku. Jeżeli czujemy nadmierne zmęczenie wzroku jest to jeden z pierwszych objawów astygmatyzmu. Nawet lekka wada wymaga korekcji. Warto wówczas umówić się na badanie wzroku za pośrednictwem strony mojepierwszesoczewki.pl. Zarejestrowany na stronie pacjent ma tam możliwość wyboru najbliższego gabinetu okulistycznego, który równocześnie współpracuje z salonem optycznym. Dzięki temu badanie, dobór soczewek i ich zakup można zrealizować przy jednej wizycie. Po badaniu lekarz dobierze właściwe szkła kontaktowe toryczne, zapozna pacjenta z ich używaniem i doradzi jakie szkła kontaktowe toryczne nabyć. Mojepierwszesoczewki.pl gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Oferowane przez mojepierwszesoczewki.pl szkła kontaktowe produkowane są przez renomowane światowe firmy i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty.

Kto może stosować szkła kontaktowe toryczne?

Każdy, dla którego lekarz okulista nie znajdzie przeciwwskazań. Bardzo niewielki procent pacjentów, tylko 0.1% nie może stosować soczewek kontaktowych. Poza nimi każdy, począwszy od dzieci a skończywszy na osobach w podeszłym wieku może stosować szkła kontaktowe toryczne. Są o wiele wygodniejsze w użyciu od tradycyjnych okularów. Szczególnie w przypadku astygmatyzmy tradycyjne soczewki ze szkła są grube i niewygodne w noszeniu. Szkła kontaktowe toryczne to wygodna, bezpieczna i skuteczna korekcja astygmatyzmu.

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *