Szkło do kuchni – kuchenne trendy 2021

Wydaje się, że szkło zadomowiło się w kuchennych trendach i zostanie w nich na długo. Po pierwsze, daje ogromne możliwości aranżacyjne. Łatwo je dopasować do każdego stylu. Po drugie, doskonale wpisuje się w minimalistyczny wystrój, który króluje już od kilku lat. Po trzecie, jest praktyczne i funkcjonalne. Łatwo się je czyści i nie tworzą się na nim szkodliwe pleśnie. Co więcej może optycznie powiększyć pomieszczenie. A jakie trendy będziemy obserwować w kuchni w nadchodzącym 2021 roku? I jakie szkło do kuchni będziemy wybierać?

Szkło do kuchni – wzory

Nadchodzący rok przyniesie nieco zmian w wystroju. Bardzo modne jeszcze nie dawno całkowicie białe kuchnie nabiorą rumieńców. Tyle, że będą to rumieńce w kolorach nawiązujących do natury – szare, beżowe, brązowe, zielone. Kolorystka obejmie też barwy niebieskie i żółte. Na topie będą też motywy nawiązujące właśnie do świata przyrody, czyli wzory roślinne, drewno, marmur. Super modne tego sezony wzory z liśćmi różnego rodzaju będą zastępować wzory przedstawiające kwiaty, zwłaszcza nasze rodzime kwiaty polne. We wnętrzu dominować będą 2, maksymalnie 3 stonowane kolory. Nadal silnym trendem będzie minimalizm, ale już nieco mniej surowy. Kanciaste krawędzie będą zastępowane przez zaokrąglenia. Oczywiście w te trendy świetnie wpisze się szkło do kuchni z grafiką przedstawiającą wszystko, co związane z naturą. Kwiaty, rośliny polne, marmur, drewno, kamienie, las, ale też ponadczasowa kawa czy przyprawy. Także wszelkie wzory geometryczne będą się wpisywać w trendy 2021 roku. Pamiętajcie jednak, że kiedy wybieracie grafikę na panel szklany do kuchni, to wybieracie ją na lata. Nie kierujcie się więc jedynie obowiązującymi teraz trendami. Najważniejsze, żebyście dobrze się czuli w swojej kuchni i teraz, i za rok, i za 10 lat. Z tego powodu warto też przemyśleć czy na pewno nie lepiej będzie zainwestować jednak w panele szklane w jednym kolorze.

Panele szklane do kuchni – nowoczesność i minimalizm

Panele szklane w kuchni to naprawdę doskonałe wykończenie nowoczesnego wnętrza. W 2021 roku mają to być panele o raczej stonowanej kolorystyce. Współczesna kuchnia nie jest pstrokata. Swoją elegancję zawdzięcza doborowi naturalnych, stonowanych barw. Oczywiście kolorystyczne akcenty są mile widziane, ale mają pozostać akcentami. Właśnie dlatego w tym roku na dalszy plan odejdzie szkło do kuchni z bardzo kolorowymi zdjęciami. Tym, co ma się rzucać w oczy w nowoczesnej kuchni nie jest kolor, ale raczej funkcjonalność i porządek.

Dlaczego szkło do kuchni to dobry wybór nie tylko w tym roku?

Oczywiście trendy wystroju wnętrz często się zmieniają. Raz wymiatamy wszystko z domu i wprowadzamy minimalizm ze jego stonowanymi barwami, raz wraca do łask Ludwik XIV, a kiedy indziej odkrywamy na nowo uroku PRL-u. Trudno nadążyć za nowinkami, więc warto wybierać z nich tylko to, z czym naprawdę będziemy czuli się dobrze. Panele szklane to dobry wybór niezależnie od panujących trendów. Jak wspomniałam we wstępie, przemawiają z nimi nie tylko względy estetyczne, ale też praktyczne. Panele szklane hartowane mają wysoką odporność na uszkodzenia i na wysokie temperatury, więc doskonale zabezpieczą przestrzeń nad kuchenką. Choć ceny szkła do kuchni są wyższe niż kafelków, to łatwość w utrzymaniu go w czystości przewyższa różnicę w cenie. Co więcej, szkło jest materiałem ponadczasowym i za 10 lat nadal będzie wyglądać stylowo. Właśnie dlatego naprawdę warto w nie zainwestować!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *