Waga kuchenna licząca kalorie – żyj zdrowo i chudnij!

Waga kuchenna powinna stanowić niezbędny element wyposażenia kuchni podczas każdej diety. Liczenie kalorii, węglowodanów, białek czy tłuszczów na tak zwane oko z pewnością nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Na szczęście w dzisiejszych czasach liczenie wartości odżywczych danego produktu jest bardzo proste. W internecie znajdziemy wszystkie potrzebne nam informacje. Od niedawna na rynku pojawiły się także wagi, których dodatkową funkcją jest liczenie kalorii.

Waga kuchenna licząca kalorie – niezbędnik każdej kuchni

Niezależnie od rodzaju diety, jaką stosujemy, liczenie kalorii i innych wartości odżywczych jest zazwyczaj jej integralną częścią. Nieważne, czy naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, zmiana stylu życia na zdrowszy czy dbanie o zdrowie podczas choroby, waga kuchenna przyda nam się równie mocno. Dzięki niej możemy dokładnie odmierzyć wielkość posiłku lub danego składnika. Czasami wizualnie wydaje nam się, że danego posiłku jest niewiele, ale po zważeniu okazuje się, że oczy łatwo jest oszukać.

Elektroniczna waga kuchenna licząca kalorie – sposób na dokładne zważenie posiłku

Inteligentna waga kuchenna licząca kalorie ułatwia nam zadanie, ponieważ nie musimy liczyć samodzielnie wartości odżywczych w konkretnej porcji jedzenia. Zazwyczaj mamy ją sparowaną z naszym smartfonem, dlatego obsługa całości jest bardzo intuicyjna. Specjalna aplikacja pozwala nam na wybranie rodzaju ważonego pożywienia. W praktyce wystarczy więc położyć na wadze kuchennej jakiś produkt, na przykład nektarynkę, zaznaczyć co dokładnie znajduje się na wadze w aplikacji, i w sekundę otrzymujemy jej wagę oraz całą tabelę wartości odżywczych wraz z ilością kalorii znajdującą się w danej ilości produktu.

Dla kogo waga licząca kalorie?

Jeśli chcemy skutecznie się odchudzić, to najlepiej zacząć od liczenia kalorii. To właśnie niższa podaż kaloryczna niż dzienne zapotrzebowanie sprawia, że chudniemy. Dzięki tej wiedzy zmieniamy nasze podejście do jedzenia. Uświadamiamy sobie bowiem, że za chudnięcie odpowiedzialne jest dostarczanie odpowiednio niskiej dawki kalorii, a nie jedzenie konkretnych produktów. Dbamy tym samym o lepsze samopoczucie podczas diety, bo wiemy, że możemy pozwolić sobie na coś nie do końca zdrowego i niskokalorycznego, równocześnie nadal będąc na diecie.

Dietetyczna waga kuchenna przyda nam się również, wtedy gdy chcemy zmienić nasze odżywianie na zdrowsze. Wynika to z faktu, że zazwyczaj otrzymujemy informacje nie tylko o ilości kalorii, ale i innych ważnych dla nas składników odżywczych. Możemy więc stworzyć posiłek bogaty w błonnik, białko lub równie potrzebne tłuszcze. Jeśli dużo ćwiczymy i zależy nam na budowaniu masy mięśniowej, to musimy utrzymać optymalną ilość białka w naszej codziennej diecie.

Waga dla diabetyków

Zazwyczaj wagi do kuchni, które także liczą kalorie, wykazują także ilość innych wartości odżywczych, w tym węglowodanów, które są tak istotne podczas diety w cukrzycy typu I. Każdy diabetyk wie dobrze, jak uciążliwe jest codzienne liczenie węglowodanów każdego rodzaju przyjmowanego pożywienia. W tej chorobie kluczowe jest także zdrowe odżywianie się, dlatego wielu cukrzyków postanawia gotować sobie własne posiłki. Przygotowując obiad składający się z ziemniaków i innych warzyw takich jak kalafior, brokuły i marchewka, należy znać dokładną ilość węglowodanów znajdujących się w danych produktach. Waga kuchenna licząca kalorie idealnie się sprawdzi również pod tym względem.

Artykuł powstał we współpracy z eldomagd.eu

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *