Wilk do mięsa – co warto o nim wiedzieć?

Niezwykle przydatnym sprzętem w profesjonalnych kuchniach jest wilk do mięsa. Czym jest to urządzenie, jak działa i do czego przydaje się w lokalach gastronomicznych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Wilk do mięsa – co to takiego?

Wilk do mięsa to dość popularny sprzęt kuchenny. Jest to rodzaj maszynki do mielenia mięsa. Charakteryzuje się ona nieco większymi rozmiarami niż sprzęt, który można znaleźć w wielu domach. Wilk jest przystosowany do pracy w zakładach gastronomicznych, w których niezbędne są wydajne i skuteczne urządzenia. Może on w godzinę zmielić nawet kilkaset kilogramów mięsa. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna, oraz dobrze naostrzonych noży. Wydłuża to jego żywotność i sprawia, że cały czas dobrze się prezentuje. W przeciwieństwie do domowych urządzeń do obróbki mięsa potrafi on poradzić sobie nawet z twardymi i dużymi kawałkami, a jego praca jest niezwykle szybka. Łatwo wyczyścić jego części, co również pozytywnie wpływa na komfort pracy. Co więcej, wilk gastronomiczny jest w pełni bezpieczny i przystosowany do długotrwałej pracy.

Do czego służy wilk w gastronomii?

Wilk w gastronomii może mieć wiele zastosowań. Przyda się on w kuchniach restauracyjnych, supermarketach, sklepach rzeźniczych, firmach zajmujących się cateringiem czy wszelkiego rodzaju punktach zbiorowego żywienia. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie podawane są dania mięsne, wilk gastronomiczny jest obowiązkowym elementem wyposażenia. To dzięki niemu możliwe jest przygotowanie mięsa mielonego, które jest niezbędnym składnikiem wielu potraw. Są wśród nich między innymi burgery, lasagne, gołąbki, spaghetti czy dania kuchni meksykańskiej. Jeżeli pozycje te znajdują się w menu, mięso powinno być przyrządzane szybko, ale starannie, co zapewni właśnie profesjonalna maszynka. Jej specjalnie opracowany silnik sprawia dodatkowo, że może ona pracować bez przestojów.

Jak działa wilk gastronomiczny?

Wilk do mielenia mięsa, chociaż jest o wiele bardziej wydajny od domowej maszynki, działa na podobnych zasadach. Jego najważniejszymi elementami są obrotowy nóż, wałek ślimakowy i sitko, które odpowiedzialne są za ruch maszyny i rozdrabnianie mięsa. Większość urządzeń, które obecnie są dostępne na rynku, to oczywiście sprzęt elektryczny. W zależności od tego, jaki rodzaj wilka stosowany jest w kuchni, może on być zasilany napięciem 230 V lub 400 V. Przydatną opcją, która sprawia, że działanie wilka gastronomicznego jest płynniejsze, jest możliwość uruchomienia biegu wstecznego. Dzięki temu, gdy w urządzeniu coś się zaklinuje, nie trzeba go rozmontowywać.

Rodzaje wilków gastronomicznych

Wilki gastronomiczne różnią się od siebie kilkoma aspektami. Pierwszym z nich jest rozmiar sitek. Najczęściej spotykane w gastronomii są modele o numerze 8, 12 i 22. Im większe sitko, tym wydajniejsza jest maszyna. Sitka o rozmiarze 22 będą więc najlepszym wyborem dla stołówek i supermarketów. Ważnym kryterium, które pozwala podzielić wilki gastronomiczne, jest zastosowany w nich system. Standardowy wilk do mięsa typu Enterprise, czyli wilk jednozakresowy, składa się ze ślimaka, nożyka oraz sitka. Nieco bardziej rozbudowane są wilki Unger. Model Unger 3 posiada dodatkowy szarpak, który jeszcze dokładniej rozdrabnia mięsa, a wilk gastronomiczny Unger 5 uzupełniony jest o dodatkowy nożyk i sitko. Zapewnia on tym samym najlepsze rezultaty mielenia mięsa.

Postaw na sprzęt wysokiej jakości!

Wilk do mielenia mięsa bez wątpienia jest niezwykle przydatnym sprzętem, który umożliwia sprawne prowadzenie wielu lokali gastronomicznych. Aby jednak dobrze poprawnie funkcjonował i spełniał swoje funkcje, powinien być najwyższej jakości. Aby wybrać do restauracji lub sklepu najlepszy sprzęt, warto skorzystać z propozycji sprawdzonych producentów. Produkty renomowanych marek, które posiadają wszystkie niezbędne atesty, oferuje sklep internetowy Wamma. Warto zapoznać się z jego asortymentem i świadomie wybrać wyposażenie kuchenne do swojej gastronomii.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *