Zaproszenia ślubne – najpopularniejsze style 2020/2021!

Chyba każda Panna Młoda dobrze wie, że wybór zaproszeń na ślub jest prawdziwym wyzwaniem. Zaproszenia ślubne mogą spędzać sen z powiek przez całe miesiące. W końcu jest ich tyle! Te mają piękne kolory, a te śliczny wzór i jak tu wybrać? Z tego artykułu dowiecie się jakie są najpopularniejsze style zaproszeń ślubnych i do jakiego rodzaju wesel pasują. Dzięki temu łatwiej Wam będzie się odnaleźć w morzu dostępnych propozycji.

Zaproszenia ślubne – najpopularniejsze style

Zaczniemy od przedstawienia Wam listy popularnych rodzajów zaproszeń, a potem każdy z nich opiszemy nieco dokładniej.

  • Zaproszenia ślubne Boho
  • Rustykalne zaproszenia na ślub
  • Ekologiczne zaproszenia
  • Zaproszenia ślubne glamour – eleganckie
  • Zaproszenia ślubne w stylu vintage
  • Nowoczesne zaproszenia ślubne
  • Zabawne zaproszenia na ślub
  • Foto zaproszenia

Zaproszenia na ślub boho

Jednym z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy jest styl boho. Polki pokochały go za lekkość, świeżość i naturalność. Motywy typowe dla tego stylu to koronki, wianki z kwiatów, frędzle, pióra, łapacze snów. Zaproszenia boho utrzymane są w naturalnych barwach ziemi, ale mamy tu też ciepłe żółcie, zielenie czy złamany róż. Są to jednak zazwyczaj barwy jasne, pastelowe, rozbielone. Takie zaproszenia ślubne, jak sama ich nazwa wskazuje, doskonale komponują się z weselem w stylu boho. Jeśli więc zamierzasz brać ślub w wianku z polnych kwiatów, a salę weselną ozdobisz piórami, frędzlami i kwiatami, to wybierz właśnie zaproszenia ślubne boho!

Rustykalne zaproszenia ślubne

Kolejnym hitem są zaproszenia na ślub rustykalne. Tutaj główny motyw to wszelkie nawiązania do drewna i naturalne akcenty takie jak lniane sznurki czy kwiaty. Zaproszenia rustykalne często drukuje się na brązowym papierze. Ten styl doskonale się sprawdzi w przypadku wesel organizowanych w stodołach albo drewnianych salach. Rzecz jasna styl rustykalny obejmuje też motywy ludowe w bardziej tradycyjnej i unowocześnionej odsłonie!

Zaproszenia ekologiczne

Coraz większą grupę zwolenników zyskują zaproszenia ślubne eko. Takie zaproszenia są wykonywane z naturalnych materiałów. Jest to więc zwykle szary albo brązowy papier recyklingowy, jutowe albo lniane sznurki, odręczne rysunki, a niekiedy też pieczęć wykonana z naturalnego wosku. Od razu podkreślamy, że przygotowanie takich zaproszeń wymaga sporo czasu i zdolności manualnych. Główne motywy zdobiące ekologiczne zaproszenia ślubne to motywy leśne, liście, rośliny. Tego typu zaproszenia świetnie zapowiedzą wesela w stylu eko albo less waste.

Eleganckie zaproszenia na ślub – glamour

Wiele kobiet w dniu ślubu i wesela chce się czuć jak księżniczka, więc i wesele ma być jak z bajki. Takie Panie szczególnie upodobały sobie pełen blasku i elegancji styl glamour. Świetnie podkreślają go eleganckie zaproszenia ślubne ze złoceniem lub srebrzeniem. Zazwyczaj są białe, niekiedy mają na sobie wzór imitujący marmur. Mają być eleganckie, subtelne i koniecznie połyskujące. Fantastycznie prezentują się też przezroczyste zaproszenia glamour, drukowane na akrylu. Są droższe niż te wykonywane na papierze kredowym, ale są też bardzo efektowne i oryginalne.

Zaproszenia ślubne vintage

Chyba nie ma kobiety, która nie słyszałaby o stylu vintage! Wiele z nas kocha powroty do przeszłości i adaptowanie ówczesnych hitów do naszych czasów. Dlatego mamy coraz więcej wesel w stylu retro. I właśnie do takich wesel najlepiej pasują zaproszenia na ślub w stylu vintage. To co jest dla nich charakterystyczne to nawiązania do minionych dekad. Łączenie motywów typowych dla lat ‘70 czy ‘80 z nowoczesną formą to przepis na oryginalne zaproszenia, które na długo zapadną w pamięć Twoim gościom.

Nowoczesne zaproszenia ślubne

Przeciwieństwem zaproszeń ślubnych w stylu vintage są nowoczesne zaproszenia ślubne. Ich cechą charakterystyczną jest minimalizm i prostota. Nie znajdziemy na nich piórek, kwiatów czy jakiś bogatych zdobień. A co znajdziemy? Na przykład różne geometryczne kształty. Czasem jedynym ozdobnym elementem jest tu elegancki krój czcionki. Nowoczesne zaproszenia na ślub często mają kolor biały, szary, beżowy, zielony, granatowy lub grafitowy. Coraz częściej drukuje się je także na papierze o niestandardowym kształcie – romb, sześciokąt, koło lub owal. Takie zaproszenia świetnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wesel.

Zabawne zaproszenia ślubne

Oczywiście jest całkiem spora grupa osób, które organizują wesele „na luzie” i chcą przede wszystkim stworzyć gościom okazję do niezapomnianej zabawy. Do tego typu wesele pasują zabawne zaproszenia, które są często kolorowe i przedstawiają wesołe rysunki. Tego typu zaproszenia pokazują, że Państwo Młodzi mają do siebie dystans, a ich wesele nie będzie ani sztywne ani wykwintne. Co ważne, na tego typu zaproszeniach można zamieścić treść o nieco mniej oficjalnym brzmieniu.

Foto na zaproszeniach

Na koniec kilka słów o bardzo oryginalnych foto zaproszeniach. To zaproszenia osobiste i z pewnością mocno wyróżniające się na tle reszty. Wykonuje się je na wysokiej jakości papierze, a ich najważniejszym elementem są zdjęcia. Jakie? Tu panuje dowolność. Można wybrać jedno zdjęcie, na którym jesteście we dwoje, a można wykorzystać kolaż różnych Waszych fotografii. Wszystko zależy wyłącznie od Was! Na koniec pozostaje podkreślić, że zaproszenie ślubne powinno swoim stylem pasować do stylu wesela. Pamiętanie o tym pomoże Ci zawęzić pole poszukiwań. Jeśli zadbasz też o to, żeby kolorem pasowało do wystroju sali weselnej, będzie to strzał w dziesiątkę!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *