Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe w 2024

Wyciskarka wolnoobrotowa to idealny zakup, szczególnie kiedy pragniemy przemycić więcej owoców i warzyw do naszego jadłospisu. Świeży sok efektywnie uzupełnia witamin i minerały. Może nawet pełnić funkcję dodatkowego posiłku, szczególnie na diecie redukcyjnej. Przed wyborem warto zapoznać się z parametrami i funkcjami urządzeń. Oto ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych w 2024 roku.

Wyciskarki wolnoobrotowe Philips – wysoka jakość i przemyślany design

Jaką wybrać wyciskarkę wolnoobrotową? Ranking na mediaexpert.pl, w którym wzięto pod uwagę funkcjonalność, wyposażenie, design i żywotność sprzętu, może pomóc w wyborze. Urządzenia marki Philips umieszczono w nim aż na dwóch pozycjach: miejscu czwartym i drugim. Zarówno wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1889/70, jak i blender kielichowy Philips Flip&Juice HR3770/10 oferują szeroki wachlarz zastosowań i innowacyjne rozwiązania. Chociaż blender kielichowy to nie standardowa wyciskarka, to świetnie spełnia jej zadania, a dodatkowo może zastąpić inne wykorzystywane w kuchni sprzęty.

Równie często, bo aż dwukrotnie w całym rankingu, znajdziemy urządzenia marki Tefal. Zarówno wyciskarka wolnoobrotowa Tefal ZC420E38, jak i  Tefal ZC150838 Juiceo, posiadają programy automatycznego czyszczenia sprzętu, a w dodatku są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się w każdej kuchni. 

Nowoczesna technologia delikatnego wyciskania – wyjątkowy produkt od Bosch

Na trzecim miejscu zestawienia znajduje się wyciskarka wolnoobrotowa  BOSCH MESM731M. Posiada ona szereg niezwykle przydatnych funkcji, na przykład możliwość wyciskania mrożonych warzyw i owoców. Technologia delikatnego wyciskania pozwala na cichszą pracę urządzenia, a także zachowanie większej ilości witamin i innych składników odżywczych zawartych w wyciskanych produktach. 

Do wyciskarki Bosch dołączone są aż trzy filtry: do sorbetów, soków klarowanych i gęstych. Poza tym, do urządzenia załączono książkę z przepisami, dzięki której ciekawe połączenia smaków i praca z wyciskarką nie będą już tajemnicą. Jeśli z kolei zależy nam na jak najcichszej pracy sprzętu, warto zwrócić uwagę na znajdującą się na miejscu szóstym wyciskarkę wolnoobrotową Hurom H320N – nada się ona idealnie dla rodzin z małymi dziećmi. 

Pierwsze miejsce w rankingu – wyciskarka wolnoobrotowa Götze & Jensen SJ701X

Zwycięzcą zestawienia nie bez powodu zostaje Götze & Jensen SJ701X. To wyciskarka o niezwykłej żywotności, którą zawdzięcza wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest elegancka, a jednocześnie minimalistyczna. Pięknie zaprezentuje się jako prezent dla bliskiej nam osoby. Ogromnym atutem tego sprzętu jest możliwość wyciskania soku z całych owoców. Liczba pozytywnych opinii na temat tej wyciskarki jest wręcz oszałamiająca.

Cały ranking pozwala na wyszukanie idealnego urządzenia. Zarówno pasjonat domowych przetworów czy sorbetów, jak i miłośnik świeżo wyciskanych soków powinien znaleźć tu coś dla siebie. Taki sprzęt posłuży dobrze też osobom zainteresowanym sztuką barmańską, gdyż wysikane owoce to składnik wielu przepysznych drinków z całego świata, a zwłaszcza tych egzotycznych. Poza omówionymi modelami wyciskarek wolnoobrotowych znajdziemy tu także inne znane marki, takie jak Beko, Kenwood czy Kuvings.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *