Przepisy sylwestrowe

Dla wszystkich Was, którzy spędzają Sylwestra w zaciszu domowym przygotowałam listę swoich sprawdzonych przepisów na przekąski, sałatki i ciasta. Przede wszystkim przepisy na Sylwestra muszą zawierać dużo dań na ciepło, by ten mroźny wieczór kojarzył nam się z miłą i ciepłą atmosferą.

Każde przyjęcie sylwestrowe powinno składać się z:
potraw na ciepło,
przystawek, po które sięgamy aby zakąsić
alkohol w postaci drinków, wina, nalewek oraz szampan,
ciasta i desery.

Z dań ciepłych polecam zupy, np Żurek w chlebie lub Ryba po japońsku. Dodatkowo mało oryginalnym, ale wdzięcznym daniem będzie pizza. Na przekąski polecam rolada szpinakowa, sałatek, a wśród nich: sałatka gyros / warstwowa sałatka gyros, sałatka z kurczakiem i ananasem, sałatka ziemniaczana, sałatka grecka, sałatka warstwowa z szynką, ewentualnie popularna sałatka z zupek chińskich lub oryginalna i smaczna Sałatka gruszkowo orzechowa.

Pora na desery polecam Wam orzechowiec, ciasto czekoladowe oraz ciasto kakaowo-kokosowe lub ciasteczka bez pieczenia.

Życzę Wam wszystkim udanej zabawy sylwestrowej, pysznych potraw na stołach oraz szczęścia i pomyślności w nowym 2020 roku!

Jedna odpowiedź do “Przepisy sylwestrowe”

  1. Na Sylwestra obowiązkowo sałatka Gyros, ciasto bez pieczenia typu 3BIT i kilka przystawek na ciepło: typu pieczony boczek zawijany ze śliwką. Pizza też jest ok, ale na Sylwka jakoś do mnie nie przemawia takie codzienne danie. Pozdrawiam i do siego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *