Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas zakupu porcelany?

Już od wielu lat porcelana to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Te wyjątkowe naczynia powinny umożliwiać serwowanie kawy czy herbaty, ale z drugiej strony są też wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Elegancka i wysokiej jakości porcelana to zakup na lata, który umożliwi nam przyjmowanie gości w wyjątkowej atmosferze. Na jakie aspekty warto więc zwrócić uwagę, kupując porcelanę?

Jak rozpoznać wysokiej jakości porcelanę?

Porcelana, którą znajdziemy w asortymencie sklepów stacjonarnych oraz internetowych charakteryzuje się różną jakością. Nie da się ukryć, że nie wszystkie pięknie prezentujące się filiżanki świetnie sprawdzają się w praktyce. Okazuje się, że wiele produktów jest mało wytrzymałych, lub po prostu źle wykończonych.

Poszukując wysokiej jakości porcelany do domu, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, a w trakcie zakupów musimy zwracać uwagę na detale. Najlepiej zainwestować w produkty renomowanego producenta (np. filiżanki Lubiana). To właśnie w takiej sytuacji mamy pewność, że wybrana przez nas porcelana jest solidna i doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. Z uwagi na to zawsze warto wziąć naczynie do ręki i upewnić się, że jest ono odpowiednio wyprofilowane oraz sprawia wrażenie trwałego i eleganckiego.

Polska porcelana marki Lubiana

Polska marka Lubiana działa na naszym rynku już od 1969 roku. Produkty oferowane przez tę firmę charakteryzują się niezwykle starannym wykonaniem oraz najwyższą jakością. To właśnie dzięki temu, porcelana Lubiana jest dostępna w kilkudziesięciu krajach. Warto dodać, że ta polska firma specjalizuje się w produkcji twardej, białej porcelany. Opracowany przez tego producenta system, a także zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że produkty Lubiana są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę. Co więcej, ich produkty zachowują także niezwykłą twardość. Marka zwraca też uwagę na wszelkie elementy dekoracyjne.

Wygląd a jakość porcelany

Podczas zakupu porcelany powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kolor. To właśnie on zdradza proporcje użytych surowców i wykorzystaną metodę produkcji. Im bielsze naczynia, tym wyższej jakości produkt mamy w swoich rękach. Co jednak w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie tego określić? Idealnym sposobem na ocenę jakości jest podstawienie konkretnego wyrobu pod światło. Prawdziwy porcelanowy twór przepuści światło. Inne naczynia, które go imitują, po prostu tego nie zrobią. Produkty wykonane np. z fajansu, są pokrywane białym szkliwem, aby upodobnić się do porcelany. Właśnie dlatego tracą na przepuszczalności łuny świetlej, którą charakteryzuje się oryginalna porcelana, której biały kolor wytwarzany jest w trakcie wypalania w wysokich temperaturach.

Klasyka czy nowoczesność?

Kolejne pytanie, jakie często pojawia nam się w głowie podczas zakupu to pytanie o formę. Co wybrać – klasykę czy skusić się jednak na nowoczesne rozwiązania? Odpowiadając sobie na tą zagwozdkę, musimy mieć na uwadze fakt, że zestaw porcelany z pewnością będzie nam służył przez wiele lat. Dlatego wybrane przez nas produkty powinny charakteryzować się formą, która nie znudzi nam się po 5 latach. Przy wyborze wyrobów z porcelany musimy wziąć pod uwagę także styl naszej kuchni, a przede wszystkim jadalni, aby naczynia, z których będziemy korzystać, pasowały do reszty wyposażenia.

Jeśli chodzi o kolor, to właśnie biel będzie najlepszym rozwiązaniem. To niezwykle uniwersalny kolor, który pomoże nam udekorować nasz stół na wiele sposobów, oczywiście przy pomocy odpowiednich dodatków m.in.: świec, serwetek czy kwiatów. Pamiętajmy o tym, że do klasycznej zastawy można dokupić pojedyncze kolorowe elementy, które ją ożywią np. dzbanek.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *