Papeteria ślubna – czego nie może w niej zabraknąć?

Ważnym etapem przygotowań do ślubu jest skompletowanie papeterii ślubnej. Niektóre elementy są raczej obowiązkowe, inne to kwestia wyboru przyszłych małżonków. Oferta dodatków jest obecnie tak bogata, że na pewno każdy znajdzie wśród niej ciekawe produkty, które będą wyjątkową ozdobą sali weselnej. Sprawdź, na jakie elementy papeterii ślubnej zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Zaproszenia na ślub

Zaproszenia to bez dwóch zdań obowiązkowa część papeterii ślubnej. Choć nie będą widoczne podczas wesela, to warto pomyśleć o tym, żeby pasowały do dekoracji na sali. Umieszczenie na nich motywu przewodniego imprezy może być cenną wskazówką dla gości dotyczącą stylu, w jakim będzie urządzone wesele. Zaproszenia ślubne boho, rustykalne czy też glamour mogą pomóc weselnikom np. w doborze stylizacji. Ponadto zamówienie kompletu papeterii ślubnej może okazać się bardziej atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem niż kupowanie każdego elementu oddzielnie.

Bileciki do zaproszeń

Niesamowicie praktycznym rozwiązaniem może okazać się dołączenie do zaproszeń bilecików. Na niewielkiej karteczce można zamieścić ważne informacje dotyczące lokalizacji sali weselnej, terminu potwierdzenia przybycia czy też prezentów dla pary młodej. Coraz częściej przyszli małżonkowie proszą swoich gości np. o wręczenie zabawek dla maluchów z domu dziecka zamiast kwiatów. Podczas wybierania bilecików warto zadbać o ich elegancki wygląd. Dobrym pomysłem może być dopasowanie pod względem stylu i kolorystyki do zaproszeń. Na bileciku mogą też pojawić się spersonalizowane grafiki bądź teksty wymyślone przez parę młodą.

Winietki na stół weselny

Jeśli przyszłym małżonkom zależy na szybkim i bezkonfliktowym rozmieszczeniu gości na sali weselnej, to zdecydowanie powinni pomyśleć o winietkach ze sklepu online Amelia-Wedding.pl. Można na nich umieścić dane weselników i np. datę ślubu. Winietki z całą pewnością pojawią się na fotografiach i filmikach sprzed rozpoczęcia imprezy, dlatego warto postawić na interesujący design, który będzie współgrać z innymi ozdobami na sali i stołach. Ciekawą opcją jest powtórzenie motywu z zaproszeń ślubnych.

Etykiety na butelki

Na każdym stole z pewnością pojawi się komplet butelek z alkoholem. Warto wykorzystać ten element i zdecydować się na przyozdobienie szkła eleganckimi etykietami. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza personalizowane grafiki i teksty. W przyszłości takie butelki mogą być miłą pamiątką dla małżonków. Podczas projektowania etykiet warto wziąć pod uwagę wzory pojawiające się na innych dekoracjach sali weselnej.

Menu dla gości

Zapewnienie gościom dostępu do karty dań to bardzo praktyczne rozwiązanie. W tym przypadku nie chodzi o możliwość zamówienie potraw niczym w restauracji, a raczej o przekazanie gościom cennych informacji np. o godzinach serwowania posiłków. Dobrym pomysłem może być podanie składników dań, co z pewnością zostanie docenione przez alergików. Ponadto menu może być zwyczajnie piękną ozdobą stołu weselnego.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *