TOP 5 drewnianych dodatków do kuchni

Drewno to naturalny, ponadczasowy materiał, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w salonie jako parkiet czy w jadalni pod postacią stołu. Drewniane mogą być także przeróżne akcesoria do kuchni, które pomogą w codziennych kulinarnych zmaganiach i bez wątpienia staną się eleganckim wyposażeniem wnętrz. Artykuły wykonane z drewna są stylowe, wytrzymałe i bezpieczne w kontakcie z żywnością. Sprawdzą się przede wszystkim w aranżacjach klasycznych, rustykalnych i skandynawskich. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić takie naturalne akcenty również w kuchniach nowoczesnych. Zobacz przegląd najciekawszych drewnianych dodatków, które mogą zagościć i w Twojej kuchni.

Klasyczny drewniany chlebak

Najlepszy chlebak do przechowywania pieczywa? To z pewnością chlebaki drewniane! Pojemnik wykonany z naturalnego materiału zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność do przechowywania chleba, bułek czy innego rodzaju pieczywa. Z tego też względu produkty pozostają świeże na dłużej i nie wysychają. Warto docenić także kwestie wizualne chlebaka, który dostępny jest w jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach drewna. Jest na tyle uniwersalny, że bez problemu dopasuje się do każdej kuchni. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej pielęgnacji drewnianego pojemnika. Jego wnętrze warto przetrzeć octem, co zapobiegnie pleśnieniu pieczywa. Takiego chlebaka nie powinniśmy myć ani pod bieżącą wodą, ani z wykorzystaniem silnych detergentów. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką.

Drewniane przybory kuchenne

Klasyczne i niezawodne. Drewniane przybory kuchenne, które pomogą w codziennym gotowaniu, smażeniu i pieczeniu. Z drewna mogą być wykonane łyżki, łopatki, widelce, mątewki, tłuczki do mięs, szczypce, czerpaki, wałki do ciasta, a także noże do masła. Przed ich użyciem warto je odpowiednio zabezpieczyć. Wystarczy natrzeć je olejem jadalnym, który zapobiegnie ich odbarwianiu i pochłanianiu zapachów. Od czasu do czasu warto powtarzać taką konserwację. Drewniane akcesoria kuchenne polecane są w szczególności do przyrządzania posiłków w garnkach, brytfannach czy na patelniach pokrytych powłoką non-stick. Są na tyle delikatne, że nie uszkodzą powłoki.

Drewniane młynki do soli i pieprzu

Drewniany młynek do soli i pieprzu to kolejny klasyk, który może zagościć w Twojej kuchni! Wbrew pozorom drewniane młynki do przypraw dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Znajdziemy produkty nie tylko w kolorze naturalnego drewna, ale również w eleganckiej czerni, minimalistycznej bieli, soczystej czerwieni, głębokim bordo czy romantycznych pastelach. Dostępne są zarówno tradycyjne młynki ręczne, jak i nowoczesne młynki elektryczne. Dostosowane do mielenia gruboziarnistej soli lub ziarenek pieprzu. Jeśli w Twojej kuchni nie znajduje się jeszcze żaden młynek to przypraw, to najwyższy czas na zmiany! Przyprawy mielone bezpośrednio przed dodaniem do potrawy są o wiele bardziej aromatyczne niż te już zmielone, dostępne na sklepowych półkach.

Deski do podawania serów i przekąsek

Choć drewniane deski do serwowania różnych przekąsek nie są w naszej kuchni niezbędne, to warto i tak uwzględnić je w swoim kuchennym wyposażeniu. Szczególnie jeśli dość często organizujemy domówki i przyjmujemy gości. Drewniana deska posłuży nie tylko do podawania popularnych kawałków serów, ale również innych przystawek – wędlin, tartinek, koreczków, oliwek, pomidorków koktajlowych, owoców, krakersów i miseczek z dipami. Deski mogą być okrągłe lub prostokątne, obrotowe lub stałe, wyposażone w klosz, a nawet w zestaw specjalnych noży do krojenia serów. Z pewnością wykorzystasz je przy najbliższym spotkaniu z rodziną czy znajomymi!

Zestawy noży w drewnianym bloku

Porządny zestaw noży kuchennych to podstawa każdej dobrze wyposażonej kuchni. Szczególnie warty polecenia jest komplet noży umieszczonych w specjalnym, drewnianym bloku. Dzięki takiemu stojakowi każde ostrze ma swoje miejsce, co sprawia, że na dłużej zachowuje odpowiednią ostrość. Blok z nożami ustawiony na kuchennym blacie nie tylko doda naszej kuchni świetnego klimatu, ale i sprawi, że już zawsze będziemy mieć potrzebne noże pod ręką. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są zestawy noży w bloku samoostrzącym – w otworach znajdują się kamienie ostrzące, dzięki którym za każdy razem, gdy wkładamy nóż w szczelinę, ostrzymy go.

Drewniane akcesoria kuchenne to zarówno praktyczne artykuły, jak i stylowe elementy wyposażenia. Drewno jest materiałem ponadczasowym i uniwersalnym, dlatego bez problemu dopasuje się do kuchni urządzonej w każdym stylu.

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *