Wyjedź do Tejo z Ponte Portugal

Poznaj smaki Portugalii i wygraj wyjazd do Tejo – miejsca, gdzie powstają doskonałe wina!

Siła Tejo tkwi w różnorodności występujacych tu szczepów i w dość ważnym kryterium, którym kieruja się producenci: tworza wina, których smak i aromat ma odzwierciedlać specyficzny klimat Portugalii. Zachowujac duży szacunek do tradycji i zgromadzonego przez setki lat doświadczenia w produkcji produkuja wina, które przede wszystkim maja smakować. Moim zdaniem udaje im się to doskonale – twierdzi andrzej Strzelczyk, dwukrotny Mistrz Polski Sommelierów.

Przykładem win, które bazuja na różnorodności lokalnych odmian, jest m.in. seria Ponte Portugal. Czerwone wina to mieszanki złożone z trzech lokalnych szczepów: Castelao, Trincadeira i Tinta Roriz – z domieszka międzynarodowego Syrah. Białe Ponte Portugal skomponowane zostało z popularnych w regionie Tejo odmian arinto i Fernao Pires.


Dla miłośników Portugalii i portugalskiego wina dystrybutor Ponte Portugal przygotował konkurs, w którym do wygrania jest podróż do tego pięknego zakatka Europy.
Zobacz szczegóły: Konkurs Ponte Portugal

Region Tejo

Region Tejo jest nazywany ogrodem Portugalii. To tu, po obu stronach rzeki Tag (z port. Tejo), znajduja się ogromne uprawy warzyw i owoców, a także plantacje drzew oliwnych, drzew piniowych i dębu korkowego. Wśród tego bogactwa – winorośl stanowi niezwykle istotny element krajobrazu. To właśnie wina z Tejo przyniosły najwięcej sławy lokalnym plantatorom.

W całej Portugalii niezwykle ceni się tradycję i szanuje dorobek poprzednich pokoleń. Dlatego do dziś największa część upraw stanowia lokalne szczepy winorośli, takie jak Touriga Nacional, Castelao czy Trincadeira (szczepy winogron czerwonych), a także Fernao Pires i arinto (szczepy winogron białych). Doskonałe sa jednak nie tylko te wina oparte na pojedynczych odmianach, ale też blendy, czyli wina stanowiace połaczenie różnych szczepów.


Więcej na temat regionu Tejo: https://www.winaztejo.pl/region-tejo/o-regionie/

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *