Jak zdjąć hybrydę w domu? Sprawdź pomysły jak mieć salon kosmetyczny w domu

Hybrydy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Manicure dłoni wygląda bardzo elegancko i jest ozdobą prawie każdej przedstawicielki płci pięknej. Celem utrzymania efektu zadbanej dłoni, hybrydę co jakiś czas należy ściągnąć i pomalować paznokcie od nowa. Poznaj domowe sposoby zdjęcia hybrydy w domu i zaoszczędź swój czas i pieniądze. Zapraszamy do lektury!

Domowe sposoby na ściągnięcie hybrydy. I Ty możesz mieć salon kosmetyczny w swoim domu!

Czasami odnalezienie czasu, aby wybrać się do kosmetyczki na zdjęcie hybrydy, graniczy z cudem. Szczególnie trudne może być to dla młodych mam, które nie mogą zostawić swojej pociechy na dłuższy czas. Z tego względu, warto wiedzieć jak bezpiecznie przeprowadzić ten zabieg w domu. Dzięki samodzielnemu ściągnięciu hybrydy, możemy zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a także wykonać tą czynność w dogodnym dla nas czasie.

Uwaga! Nigdy nie ściągaj hybrydy na siłę! Może to skutkować uszkodzeniem delikatnej płytki paznokcia i przysporzyć Ci bólu oraz nieestetycznie wyglądających dłoni.

Sposób na ściągnięcie hybrydy w domu

Do wykonania zabiegu, pozbycia się lakieru hybrydowego tym sposobem, będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 • Mocny zmywacz do paznokci – najlepiej wybierz ten, który dedykowany jest hybrydom.
 • Waciki kosmetyczne – idealnie sprawdzą się waciki bezpyłowe, które nie pozostawią żadnych niechcianych kłaczków.
 • Aluminiową folię – może być spożywcza.
 • Kopytko do usuwania lakieru – drewniane kopytko będzie delikatniejsze dla płytki paznokcia, w porównaniu z metalowym.
 • Pilnik.

Co teraz?

Kiedy przygotowałaś już wszystkie produkty, możesz przystąpić do zabiegu ściągania hybrydy z paznokcia. Krok po kroku przedstawimy Ci co należy robić.

 • Delikatnie spiłuj/zmatów wierzchnią warstwę lakieru.
 • Wacik nasącz zmywaczem i przyłóż do paznokcia.
 • Pojedynczo owiń palce folią aluminiową.
 • Uwaga! Najlepiej, aby błyszcząca strona folii aluminiowej znajdowała się od środka.
 • Odczekaj około 15 – 20 minut. W tym czasie możesz czuć, że lakier pęka i odchodzi od płytki. Nie jest to jednak nic, czym powinnaś się przejmować.
 • Pojedynczo odwiń folię z każdego paznokcia i delikatnie ściągnij lakier przy użyciu drewnianego kopytka.
 • Po usunięciu hybrydy ze wszystkich paznokci,
 • najlepiej użyj mocno nawilżającego kremu do rąk bądź specjalnych olejków.
 • Substancje zawarte w zmywaczu mogły delikatnie wysuszyć Twoją skórę.

Inny sposób na usunięcie hybrydy

Jeśli powyższy sposób wydaje Ci się zbyt czasochłonny, przygotowaliśmy jeszcze jedną metodę, która pozwoli Ci szybko i sprawnie ściągnąć hybrydę z Twoich paznokci. Frezy do paznokci i frezarka, to rzeczy, których będziesz potrzebować. Jeśli często ściągasz hybrydę sama w domu, warto zainwestować w taki sprzęt, który znacznie skróci cały proces odświeżania manicure. Wystarczy, że włożysz frezy do urządzenia i gotowe. Pamiętaj jednak, aby na początku zacząć od niższej mocy frezarki. Zbyt mocne dociskanie frezów może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia.

Inne zabiegi kosmetyczne w Twoim domu

Każda z nas zasługuje na chwile tylko dla siebie. Czasami jednak nadmiar obowiązków sprawia, że ciężko wygospodarować nam kilka godzin na wizytę w salonie kosmetycznym. Nic nie szkodzi! Możesz urządzić go u siebie w domu.

Jak możesz zadbać o siebie w domowym zaciszu?

 1. Możesz sama wykonać piękny makijaż. W internecie dostępnych jest wiele tutoriali, gdzie wizażystki wyjaśniają krok po kroku co należy robić. Nie musisz nawet rezygnować ze sztucznych rzęs. Wystarczy, że troszeczkę poćwiczysz, kupisz sztuczne rzęsy oraz specjalne kleje do rzęs i gotowe! Możesz olśnić każdego, nawet podczas zwykłego dnia pracy.
 2. Nałóż maseczkę i się zrelaksuj. Pamiętaj, aby przed aplikacją maseczki zrobić peeling twarzy. Dzięki temu, zawarte w niej substancje odżywcze, lepiej wchłoną się w Twoją skórę.
 3. Dodatkowo, zakup niektórych sprzętów pozwoli Ci w domowym zaciszu wykonywać zabiegi takie jak: infuzja tlenowa, peeling kawitacyjny, endermologia oraz sonoforeza.

Odtąd nie musisz obawiać się, że zabiegu wykonywane w domu będą nieskuteczne. Nie zapominaj, że najlepsze efekty przynosi regularna pielęgnacja oraz połączenie działania kosmetyków z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Artykuł partnerski.