Ranking znanych lekarzy

Na temat polskiej służby zdrowia chyba już powiedziano wszystko i napisano jeszcze więcej. Niestety, sama zasada, ze znany lekarz to dobry lekarz to stanowczo za mało, by móc w pełni powiedzieć, że tak właśnie jest.

Oczywiście, zdarzają się chlubne wyjątki, w których jasno widać, ze lekarz, którzy cieszy się sporym powodzeniem musi jednak być porządnym człowiekiem, tym niemniej jednak, nigdy nie mamy takiej gwarancji. Dobrym sposobem na sprawdzenie na ile lekarz jest faktycznie dobry, a na ile tylko wydaje się być dobry, jest zerkniecie na ranking lekarzy.

Ranking podpowie nam czy dana osoba, do której chcemy się udać na wizytę, jest faktycznie specjalistą. Fachowcem, który jest w stanie nam pomóc i wyleczyć z przypadłości i dolegliwości. Choroby jakie nam towarzyszą i utrudniają życie, są najczęściej nie do wytrzymania. Pomoc lekarska jest w takich sytuacjach wręcz niezbędna a nie tylko potrzebna.

Czy jednak można ufać polskim rankingom lekarzy? Zdecydowanie można, bowiem nie są one prowadzone przez zaprzyjaźnione firmy, ale niejako oddzielnie i z uwzględnieniem wielu różnych aspektów, nie tylko wiązanych z jego profesji, ale również ogólnym stosunkiem do pacjenta. Tym, czy potrafi rozmawiać o nawet najtrudniejszych sprawach z pacjentem i czy w ogóle lubi to co robi. Jeśli jest pasjonatem swojej pracy, wtedy naprawdę możemy liczyć na to, ze trafiliśmy w dobre ręce i że nie musimy się już niczym więcej przejmować.

Miejmy jednak na uwadze, że branża medyczna wywiera bardzo duży lobbing na administratorów serwisów z opiniami o lekarzach. Bardzo często niekorzystne komentarze są usuwane.
Proceder dotyczy w szczególności dużych serwisów. Pozostaje nam weryfikacja lekarza na kilku serwisach, zasięgnięcie informacji na forach i grupach dyskusyjnych.

Jedna odpowiedź do “Ranking znanych lekarzy”

  1. Nie wierzę tego typu komentarzom i rankingom na temat lekarzy. Opinie negatywne są usuwane. Wszystko pięknie oceny 5 na 5, a jak się znajomych posłucha to jest całkiem inaczej.
    Najlepsze opinie o lekarzach są na … (wymoderowano).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *