Czas 65 minut Porcji 4 kcal : 205 kalorii/100g Trudność łatwe Koszt: do 25 zł.
Choć przyrządzanie takiej potrawy jak pierogi z mięsem zajmuje nieco czasu to jedno jest pewne: smak wynagradza wszystko a więc naprawdę warto.
Pierogi z mięsem – składniki:
ciasto na pierogi:
3 szklanki pszennej mąki (dobrej jakości, najlepsza tortowa)
2 żółtka
3/4 (około) szklanki ciepłej wody
duża szczypta soli
4 łyżki oleju
Farsz :
pół kg mięsa ugotowanego (dowolne a więc może to być mięso z kury, jeśli gotowaliśmy rosół lub mięso wołowe lub wieprzowina czy też mięso mieszane)
1 cebula
sól, pieprz
łyżka masła
Do polania :
1 duża cebula
łyżka masła
sól
Pierogi z mięsem – sposób wykonania:
Choć przyrządzanie takiej potrawy jak pierogi z mięsem zajmuje nieco czasu to jedno jest pewne: smak wynagradza wszystko a więc naprawdę warto.
Mięso gotujemy do miękkości (można przygotować większa ilość mięsa i zamrozić na następny raz). Rosół z gotowania możemy zostawić na bulion, pamiętajmy jednak, że musi się on wówczas gotować na bardzo małym ogniu, dobrze też wrzucić do niego ziele angielskie, liść laurowy oraz sól a nawet 1 niedużą cebulkę. Będzie klarowny i aromatyczny.
Po ugotowaniu mięso studzimy a następnie mielimy. Cebulę siekamy drobniutko, szklimy na maśle, dodajemy mięso, chwilkę dusimy, przyprawiamy do smaku solą i pieprzem. Odstawiamy.
Do miski wsypujemy mąkę (niektórzy czynią to na stolnicy jednak miska gwarantuje, że nic nie ucieknie nam poza obręb), dodajemy ciepłą wodę oraz żółtka, olej i sól, mieszamy – wyrabiamy gładkie ciasto. Ilość wody jest orientacyjna i zależy od mąki, ciasto ma być elastyczne, miękkie, dobrze odchodzić od rąk i brzegów miski.
Uzyskane ciasto wałkujemy na stolnicy podsypanej mąką na grubość 0,5 cm. Za pomocą szklanki wycinamy krążki, na środek każdego nakładamy farsz, zlepiamy brzegi. Ulepione pierogi odkładamy na bok (podsypujemy mąką), do czasu gotowania przykrywamy ściereczką.
W dużym garnku wstawiamy wodę, gdy zawrze solimy ją i wrzucamy pierogi (partiami). Pierogi gotujemy 4-5 minut. Czas liczymy od wypłynięcia pierogów. Gotowe wyjmujemy łyżką cedzakową i chwilkę odcedzamy na sicie, wykładamy na talerz.
Cebulę kroimy w kostkę, szklimy na maśle, dodajemy troszkę soli, jeszcze ciepłą polewamy pierogi.
Pyyyszne, dodjae jeszce pasztetowej do farszu, moze byc kania, pychotka 🙂 lubie bardzo pierogi i moglabym je jadac codziennie
FAJNY PRZEPIS POLECAM JEST IDEALNY A SMAK WYŚMIENITY 1 KLASA!!!.